Seko mums

Aktuāli

Satiksmes uzraudzībā notiek korupcija, un policijas ieviestā kontrole nedarbojas

Kukuļdošanas problēma satiksmes uzraudzībā joprojām pastāv, un policijas ieviestie kontroles mehānismi korupcijas risku mazināšanai nedarbojas, sacīja Iekšējās drošības biroja vadītājs Valters Mūrnieks.

Kopš savas darbības sākuma Iekšējās drošības birojs ir veicis izmeklēšanu par 69 kukuļošanas kriminālprocesiem, no kuriem 48 izskatīja iespējamos valsts policijas darbinieku kukuļošanas gadījumus. 2019. gadā tika izmeklētas 12 krimināllietas par iespējamu policistu kukuļošanu, vismaz septiņas no tām bija saistītas ar kukuļošanu satiksmes uzraudzības jomā.

“Kukuļdošanas problēma satiksmes uzraudzībā joprojām pastāv, un policijas ieviestie kontroles pasākumi korupcijas risku samazināšanai nedarbojas,”

sacīja Murnieks.

Izmeklējot kriminālprocesus un veicot departamentu pārbaudes, Iekšējās drošības birojs regulāri sastopas ar situācijām, kad videoieraksti kamerās, kas atrodas patruļmašīnās, tiek apzināti apturēti vai sabojāti. Arī darba laikā ceļu policisti praktiski neizmanto īpašas kameras, kas piestiprinātas pie formas. Kameru izmantošana samazinātu korupcijas riskus un strīdīgā situācijā pasargātu pašu policistu, atzīmēja Murnieks.

Nesen tika nodota kriminālvajāšanai vēl viena policijas kukuļošanas lieta. Saskaņā ar pierādījumiem Kurzemes reģionālās policijas pārvaldes darbinieks no transportlīdzekļa vadītāja pieprasīja vairāku simtu eiro kukuli, lai netiktu sastādīts protokols par braukšanu alkohola reibumā.

Iekšējās drošības birojs uzsver, ka vairums kukuļošanas gadījumu satiksmes uzraudzības jomā tiek atklāti, pateicoties iedzīvotājiem. Policijas darbinieku nelikumīgas rīcības gadījumā zvanīt pa tālruni 67 209 055.

Avots: skaties.lv/TV3 ziņas

2
Izsaki savas domas...

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Janis Banis Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
Janis Banis
Member
Janis Banis

Forši,ja var atpirkties👍👌

trackback

[…] Read more at sadursme.lv […]


Jaunākais

To Top