Sākušies būvdarbi uz autoceļa Valka–Rūjiena


Sākušies būvdarbi uz autoceļa Valka–Rūjiena
foto: lsm.lv

Sākušies asfalta seguma atjaunošanas darbi uz autoceļa Valka–Rūjiena (P22) posmā no Ērģemes līdz Vēveriem (12,34 -21,50 km) Valkas novadā, informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Šonedēļ vienu būvdarbu posmu plānots regulēt ar luksoforiem, pēc tam paredzēts iztikt ar satiksmes regulētājiem. Ātruma ierobežojums būvdarbu posmā būs 50 km/h. Latvijas Valsts ceļi skaidro, ka darbu ietvaros paredzēta asfalta iesēdumu un profila labošana pie Ērģemes un visā posmā, tiks veikta virsmas apstrāde, kā arī atjaunoti ceļa horizontālie apzīmējumi.

Latvijas Valsts ceļi informē, ka būvdarbus veic SIA Binders par līgumcenu 323 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets papildu piešķirto 75 miljonu eiro ietvaros. Darbi plānoti līdz augusta vidum.

Virsmas apstrāde ir asfalta seguma ceļu saglabāšanas metode, ko veic uz ceļiem ar salīdzinoši nelielu intensitāti. Darbu laikā uz asfalta tiek izlieta bitumena emulsija un izbērtas sīkšķembiņas, kas salīp ar emulsiju. Pēc virsmas apstrādes tiek ieviests ātruma ierobežojums un laiku, kamēr transports piebrauc akmentiņus, un tie salīp ar emulsiju, izveidojot stingru segumu. Šajā laikā ir svarīgi nepārsniegt atļauto ātrumu, jo pretējā gadījumā ar riepām var iemest akmentiņus pretimbraucošo automašīnu stiklos. Liekās šķembas tiek noslaucītas pēc vairākām dienām un tad tiek atcelts arī ātruma ierobežojums.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: lvceli.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: