Seko mums

Satiksmes drošība

Sāksies “Rail Baltica” būvdarbi: Ar ko jārēķinās satiksmes dalībniekiem?

foto:.globalconstructionreview.com/besix

“Rail Baltica” dzelzceļa projekta īstenošana tuvojas, un sagaidāms, ka Rīgā un arī tās apkārtnē drīzumā sāksies būvdarbi. “Zebra” skaidroja, ar ko satiksmes dalībniekiem rēķināties turpmākajos mēnešos.

SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” Projektu ieviešanas departamenta koordinators Einārs Jaunzems saka, ka būvdarbi visā Rīgā, sākot no Imantas dzelzceļa stacijas, cauri Torņakalnam, cauri Centrālajai stacijai, līdz Šķirotavai un līdz Salaspils novada Aconei, kaut kādā brīdī norisināsies, taču ne visur vienlaikus. “Būs Rīgā pārbuvēta centrālā stacija, būs Rīgā jauna stacija pie lidostas. Būš savienojums starp viņām un vairākas jaunas reģionālās stacijas starp tām. Mums būs jauni Eiropas dzelzceļa platuma sliežu ceļi,” saka Einārs, piebilstot, ka būs arī daudzi jauni risinājumi, piemēram Torņkalnā paredzēts dzelzceļa tunelis.

Ekrānuzņēmums, Zebra

Raidījums vēsta, ka šoziem jābūt gataviem, ka Centrālās stacijas apkārtnē būs nedaudz ierobežota gājēju kustība un nedaudz ierobežota satiksmes piekļuve atsevišķām ēkām – šos būvdarbus ir plānots sākt aptuveni pēc mēneša. Savukārt ziemā varētu būt gaidāmi ierobežojumi Lāčplēša ielā, tomēr tie neparedz satiksmes slēgšanu, bet gan īslaicīgu joslu samazināšanu. Jāatzīmē, ka visi darbi, kas prasītu slēgt satiksmi, tiks veikti tikai nakts stundās un to veikšana varētu aizņemt aptuveni sešus mēnešus.

Ekrānuzņēmums, Zebra

Kā Einārs stāsta, pēc tam iecerēts virzīties uz Dzirnavu ielu, kur gan varētu nākties rēķināties ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem aptuveni nedēļas garumā. Turpmākos darbus plānots veikt Gogoļa, Prāgas, Maskavas ielā un krastmalā, bet tur nav plānots slēgt satiksmi ilgtermiņā, norāda “Eiropas dzelzceļa līnijas” Projektu ieviešanas departamenta koordinators.

Ekrānuzņēmums, Zebra

Remontdarbi tiks veikti arī, virzoties cauri autoostas teritorijai virzienā uz Daugavu – tiks uzbūvēti jauni pārvadi pār Prāgas un Gogoļa ielu. Savukārt 2022. gada beigās tiek plānots sākt būvēt tiltu pāri Daugavai, Zaķusalai, Mazajai Daugavai un noslēgt to pie Jelgavas ielas Pārdaugavā.

Raidījumā secināts, ka dzelzceļa izbūve sevišķi netraucēs ne gājējiem, ne braucējiem. Pēc darbu pabeigšanas “Rail Baltica” dzelzceļa līnija varētu atslogot plūsmu uz autoceļiem tieši no kravas automašīnām, jo daļu kravu varētu transportēt ar vilcienu. Vairāk uzzini, skatoties raidījuma “Zebra” sižetu.

Avots: skaties.lv/Zebra

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top