Seko mums

Aktuāli

Sabiedriskajā transportā pasažieriem būs jāvalkā mutes un deguna aizsegs

Foto: Shutterstock

No 12.maija sabiedriskajā transportā būs jāvalkā mutes un deguna aizsegi, 7.maijā nolēma valdība.

2020. gada 7. maijā valdība uzdeva Satiksmes ministrijai sagatavot un satiksmes ministram apstiprināt pasākumus, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu sabiedriskā transporta izmantošanu, tai skaitā paredzot pienākumu sabiedriskajā transportā valkāt mutes un deguna aizsegu. Tāpat paredzēts, ka republikas pilsētu pašvaldības var noteikt papildu nosacījumus pilsētu sabiedriskā transporta izmantošanai.

Šis lēmums, valkāt mutes un deguna aizsegu brauciena laikā, pieņemts, jo kopš aprīļa beigām pasažieru skaits turpina palielināties. Ņemot to vērā, no 12. maija tiks atcelts nosacījums par pasažieru skaita ierobežošanu vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī, pārdodot biļetes ne vairāk kā 50% no sēdvietu skaita.

Pēc 12. maija tiek atļauts organizēt tūrisma pakalpojumus ceļošanai tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 14 dienas pašizolācija dzīvesvietā neattieksies un Latvijas valstspiederīgajiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kā arī ārzemniekiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā nav apmeklējuši valstis, kas nav Latvija, Lietuva vai Igaunija.


Avots: atd.lv
guest
2 Comments
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] jau ziņojām, saskaņā ar valdības norādījumiem un LR Satiksmes ministrijas rīkojumu no 12. maija tramvajos, trolejbusos un autobusos būs jālieto mutes un deguna aizsegs, tādejādi pēc iespējas mazinot “COVID-19” izplatības […]

trackback

[…] Alaides netiek atjaunotas visas uzreiz, lai maksimāli mazinātu drūzmēšanās risku, ko pilnībā izslēgt nav iespējams. Jāatceras, ka tieši sabiedriskais transports ir vieta, kur ir viens no lielākajiem inficēšanās riskiem, tādēļ tas būtu jāizmantot tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Ja, tomēr nav citas alternatīvas, tad izmantojot tramvaju, trolejbusu vai autobusu jālieto mutes un deguna aizsegs. […]


Jaunākais

Seko mums

To Top