Seko mums

Latvijā

Sabiedriskajā transportā obligāti jālieto sejas aizsegus, taču sodus uzlikt vairs nevar

valmieraszinas.lv

Lai gan pirms dažām nedēļām valstī beigusies ārkārtas situācija, veljoprojām ieteikti ierobežojumi, kurus nepieciešams ievērot mūsu pašu drošības dēļ. Viens no tiem ir sejas masku lietošana sabiedriskajā transportā. Prasība pasažieriem lietot sejas aizsargmaskas vai šalles ir obligāta, taču par sejas neaizsegšanu sodus nevar piemērot. Situāciju apzin Latvijas Televīzijas raidījums “4. studija”. 

“Ļoti kaitina cilvēki sabiedriskajā transportā, kuri nevalkā maskas vai citus sejas aizsegus. Puse pasažieru brauc bez jebkādiem aizsegiem. Manuprāt, tā ir valsts nespēja un gļēvums skaidri panākt un pateikt, ka visi sabiedriskajā transportā lieto šīs maskas,”

situāciju komentē Arnis, sabiedriskā transporta pasažieris.

SIA ” Rīgas satiksme apgalvo, ka 56% pasažieru lieto sejas aizsegus. Inese Rozīte, “Rīgas satiksmes” pārstāve skaidro, ja sabiedriskā transporta kontrolieri pamana, ka kāds pasažieris aizsegu nelieto, tiek atgādināts par aizsega nepieciešamību. Kontrolieru novērojumi rāda, ka, tomēr, lielākā daļa ievēro prasību un ir atbildīgi. “Sodīšana par šīs prasības neievērošanu nav mūsu kompetencē. Mūsu kontrolieri to nedara. To dara citi atbildīgie dienesti,” skaidro Inese.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis informē, ka joprojām prasība ir obligāta, taču par prasības neievērošanu policija sodus piemērot nevar. Policija turpinās pārbaudes sabiedriskajā transpotrtā un ar pasažieriem pārrunās sejas aizsegu nepieciešamību. Valstī ārkārtas situācijas laikā, par sejas aizsargmaskas neizmantošanu policija varēja piespriest naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro, taču nu likumsargi var nevalkātājiem vien aizrādīt.

Satiksmes Ministrijas pārstāve Vineta Kleine ziņo: “Lai arī noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai nav noteikts, ka to lietošanu kontrolē Valsts policija un par šīs prasības neievērošanu var piespriest administratīvo sodu, tas neatceļ prasības ievērošanu. Nepieciešamība rīkoties atbildīgi ir mūsu visu interesēs.”

Vairāk skaties Latvijas Televīzijas raidījums “4. studija”:


Avots: Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija"

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0
No 1.jūlija sabiedriskajā transportā nav obligāti jālieto sejas aizsargmaskas - sadursme.lv
Newest Oldest Most Voted
trackback

[…] ka līdz ar ārkārtas situācijas beigšanos valstī, sabiedrisko transportu pasažieriem veljoprojām bija obligāta prasība lietot sejas aizsargmaskas vai šalles, lai gan sodus par sejas aizsargmasku neizmantošanu, piemērot vairs […]


Jaunākās

To Top