Seko mums

Vidzemē

Sabiedrība kritizē Siguldā ieviesto veloielu

foto: skaties.lv

Pils ielas ceļa horizontālie apzīmējumi un krāsojumi mulsina autovadītājus un velosipēdistus,

Vietējais iedzīvotājs Jānis uzskata, ka pašvaldība savam eksperimentam esot izvēlējusies nedz atbilstošo laiku, nedz arī vietu. Projektu vajadzējis īstenot uz mazāk noslogotas ielas.

“Ja, piemēram, mēs – vietējie iedzīvotāji – šeit katru dienu braukājam, mēs jau zinām, ko tas nozīmē. Bet, ja atbrauc ciemiņš, viņš pēkšņi no Gaujas puses nāk, uzskrien virsū un hop – “ričuks” priekšā uz ceļa. Un tad – “ko tagad darīt?”, “kur es atrodos?”. Cilvēks, loģiski, ierauga šādu apzīmējumu un saprot, ka ne tur atrodas. Te nu ir tas piemērs,”

stāsta vietējais iedzīvotājs Jānis.

Dace Preisa, Siguldas novada pašvaldības aģentūras “Siguldas Attīstības aģentūra” direktore skaidro, ka šis ir tikai pilotprojekts ar mērķi pilsētā nomierināt satiksmi un samazināt nelaimes gadījumus, kuros iesaistīti gājēji un velobraucēji. “Šie te norobežojumi, kas varbūt citkārt tiktu darīti jau ar tādiem fundamentāliem risinājumiem, teiksim, ar reljefa maiņu un lielāku izbūvi, mēs to šobrīd esam veikuši tieši ar ielas krāsojumu, lai mēs gluži vienkārši varētu izvērtēt, vai tas strādā, vai tas nestrādā,” saka Dace. Preisa arī atzīst, ka cilvēki, kas varbūt arī uzreiz neizprot, kas tās ir par izmaiņām, kāds būs sabiedrības ieguvums, taču viņa ļoti cer, ka izdosies visiem izskaidrot šīs izmaiņas.

Savukārt Viesturs Laurs, projekta izstrādātāju SIA “IE.LA inženieri” pārstāvis skaidro, ka diskusijas par veloielu Siguldā ilga gandrīz divus gadus. Tad radās inovatīvā ideja, kas citur pasaulē gan neesot jaunums. Satiksmes dalībniekiem pat izveidots skaidrojošs video – kā tieši jāizmanto Pils ielas veloiela, kas vienlaikus ir gan veloceļš, gan brauktuve mehāniskajiem transportlīdzekļiem.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top