Seko mums

CSNg

Riteņbraucējs jau piecus gadus pēc avārijas cenšas panākt sev vēlamu kaitējuma atlīdzību

2014. gada 21. oktobrī Liepājā kādu gados vecu kungu, šķērsojot ceļu pie zaļās gaismas ar velosipēdu, notriecis “Volvo” markas automobilis, kam pie stūres sēdējusi kāda sieviete.

Sieviete pēc īsas sarunas ar cietušo pametusi notikuma vietu, savukārt cietušais tikai pēc mirkļa saprotot, kas tikko noticis, izlēma doties uz policiju rakstīt iesniegumu par notikušo.  Lai arī sākotnēji vīrietis juties labi, negadījums nebija palicis bez fiziskām sekām. Vīrietim novēloti meklējot medicīnisko palīdzību, atklājies, ka krietiena rezultātā viņš guvis smadzeņu satricinājumu.

Laiks aizritējis mājās ārstējoties. Pēc vairākiem mēnešiem vīrietis devies uz policiju, lai noskaidrotu, kā uz priekšu virzās viņa lieta. Policijas iecirknī izrādījies, ka tai jau iestājies noilgums, tāpēc policijas darbinieks ieteicis vīrietim vērsties tiesā.

Pēc formalitāšu nokārtošanas, arī tiesas darbs kungu nav apmierinājis. Lietas izskatīšanas procesā viņš saskata neieinteresētību un neuzmanību. Kā piemēru viņš min to, ka notikuma shēmā attēlots, ka viņš braucis pa tramvaja ceļu, lai arī liecībā vairākkārt to noliedzis, apgalvojot, ka pārvietojies pa gājēju ietvi.

Ar tiesas palīdzību pensionārs vēlējies piedzīt no avārijas izraisītājas morālo un materiālo kompensāciju. Taču lieta vēl šodien, piecus gadus pēc negadījuma, nav pavirzījusies uz priekšu. Vīrietis gan ir neatlaidīgs un izmanto visas savas iespējas – par notikušo viņš uzrakstījis vēstuli Valsts prezidentam un sarīkojis pat nelielu piketu pie prokuratūras ēkas Rīgā.

Par spīti ilgajam cīniņam, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve raidījumam “Degpunktā” atklāj, ka lieta par negadījumu Valsts policijā tikusi slēgta jau neilgi pēc negadījuma, jo sievietes rīcībā nav saskatāms noziedzīgs nodarījums, turklāt riteņbraucējs pārvietojies bez vadītāja apliecības un drošības ķiveres. Tāpat arī policijas pārstāve atklāj, ka automašīnas vadītāja vēl pirms kriminālprocesa uzsākšanas vīrietim atmaksāja ārstēšanās izdevumus un tēriņus par medikamentiem. Savukārt apdrošināšanas kompānija vīrietim izmaksāja kompensāciju par fiziskām ciešanām un par bojāto velosipēdu.

Avots: Degpunktā
avatar

Jaunākais

To Top