Seko mums

Dažādi

Rīgas sabiedriskajos transportos nav iespējams distancēties

foto: Ekrānuzņēmums / skaties.lv

Kā zināms valsts ārkārtas stāvokļa laikā ieviestas būtiskas izmaiņas sabiedriskā transpota reisos, taču pēc sabiedriskā transporta pasažieres Sanitas novērojumiem šie ierobežojumi nevis uzlabo, bet gan pastiprina jau tā nepatīkamo situāciju, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Katru rītu un vakaru Sanitai nākas braukt ar 15.autobusu jo jādodas uz darbu un atpakaļ mājup. Kā sanita saka, autobusi ir pilni un distancēšanos nemaz nav iespējams ievērot.

“Pieprasījums šim maršrutam ir, bet diemžēl Rīgas Satiksme to ignorē. Autobusi brauc divas reizes stundā, pat no rītiem un pēc darba laika, kad ir vislielākais pieprasījums. Rīgas satiksme pat nepacenšas pārbaudīt 15.autobusa pieprasījumu un palielināt autobusu skaitu stundā, lai cilvēki tomēr nebrauktu kā siļķes mucā,”

stāsta sarūgtinātā pasažiere Sanita.

Sanita arī piefiksē kā izskatās “pārbāzts” autobuss 21.aprīlī ap plkst. 16.30 vakarā. 15.autobuss, kas brauc no Juglas uz Dārziņiem jau Purvciemā esot bijis pilns ar pasažieriem. Arī sociālajos tīklos pasažieri pauž sašutumu par sabiedriskajā transportā piedzīvoto.

Ekrānuzņēmums

Bez tabu komanda novēro, ka plkst.15.00 pie pieturvietas Slimnīca Gaiļezers piestāj 15.autobuss, kuru jau gaida visai liels pasažieru pulks. Vera strādā slimnīcā “Gaiļezers” komentē “Ļoti slik ir no rītiem, jo ie ļoti pilns autobuss. Tad viņi brauc uzreiz divi, tad vispār… Tad cilvēki sakāpj uzreiz visi pirmajā autobusā, bet nākamais brauc tukšs.”

15. autobusa galapunktā Juglas ielā autobusa vadītājiem nav ne jausmas kā izvērtīsies kārtējais brauciens līdz Dārziņiem un atpakaļ. Tomēr arī sabiedriskā transporta vadītāji piekrīt, ka lielākais pasažieru pieplūdums ir no rītiem un pievakarē.

“Jāatzīsta, ka mēs rūpīgi sekojam līdzi un nepārtraukti šo situāciju monitorējam un tā nav tikai e-talonu reģistrācija, tā kā dažkārt domā. Tie ir gan vadītāji, kas ziņo centrāldispičerim, tās ir automātiskās pasažieru skaitīšanas sistēmas, kas ir uzstādītas visos jaunajos transportlīdzekļos, un arī katru dienu mēs nodrošinām ļoti daudz maršrutos papildreisus, tajā skaitā arī 15.autobusa maršrutā,”

tā Rīgas satiksmes pārstāve, Baiba Bartaseviča-Feldmane.

Kā “Bez Tabu” novēro 15. autobusa maršrutā no rīta papildu nodrošināts viens, bet vakarpusē – trīs reisi. Par izmaiņām un papildreisiem pasažieri var uzzināt tikai sociālajos tīklos, Rīgas satiksmes mājas lapā vai arī zvanot pa informatīvo tālruni, taču pieturvietās informācija par papildreisiem gan nav atrodama.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu
guest
1 Komentāri
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Leila
Leila
2 months ago

Vajadzēja kompostrēt baiļetes kad bija iespēja paši vainīgi ,ka ir reisu samazinājums.


Jaunākais

To Top