Seko mums

Jaunumi

Rīgas Motormuzejā 11. novembrī iespējams apmeklēt īpašas Lāčplēša dienas aktivitātes

11. novembrī Rīgas Motormuzejs piedāvā īpašu Lāčplēša dienai veltītu notikumu muzejā. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Latvijas armijas tehnikas paraugu. Skolēnu tiek aicinātas pieteikties un piedalīties speciāli šim notikumam sagatavotā izglītojošā nodarbībā. Muzeja apmeklētājiem, kā arī nodarbību dalībniekiem muzeja pagalma būs iespēja ieturēt maltīti armijas prototipa lauku virtuvē.

Nodarbībā skolēni iepazīs un izdzīvos par “dzelzs bruņinieku” dēvētās bruņumašīnas “Imanta” stāstu, kā arī pildīs dažādus izzinošus uzdevumus. Katrs dalībnieks, par godu Lāčplēša dienai, saņems sarkanbaltsarkano lentīti.

Bruņumašīna “Imanta” ir piedalījusies 1919.gada Brīvības cīņās pret bermontiešiem. Tā motormuzejā apskatāma tikai līdz 10.decembrim izstādē “Leģenda par dzelzs bruņinieku”.

Bruņumašīna piedzīvojusi divus miera un divus kara periodus, tikusi sašauta un atkal atjaunota. Savukārt tagad ar īpašu mūsdienu tehnoloģiju palīdzību “Imanta” dalās savos vēsturiskajos piedzīvojumos, aicinot motormuzeja apmeklētājus atgriezties pagātnē un piedzīvot bruņumašīnas dalību kaujās, tās pārbūvi, saimnieku un funkcijas maiņu un citus notikumus vairāk nekā 20 gadu garumā.

Nodarbībās tiek aicināti pieteikties 7. – 12. klases skolēni, tās ir bezmaksas. Jāiegādājas ir tikai muzeja ieejas biļetes. Pieteikt ekskursijas ar gidu iespējams, zvanot pa tālruni 67025856. Vairāk informācija par muzeja apmeklējumu pieejama mājas lapā: www.motormuzejs.lv.

Avots: csdd.lv
avatar

Jaunākais

To Top