Seko mums

Rīgā

Rīgas dome lauzusi būvuzraudzības līgumu Deglava tilta projektā

foto: wikipedia

Rīgas domes Satiksmes departaments piektdien 15.maijā lauzis līgumu ar būvuzraudzības kompāniju SIA “Baltline Globe” un vērsies Latvijas būvinženieru savienībā par atbildīgā būvuzrauga kompetences izvērtēšanu, veicot A. Deglava objekta būvuzraudzību. Līgums tika lauzsts saistībā ar neatbilstoši izpildītu darbu pieņemšanu A. Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūvē, tādējādi radot zaudējumus pašvaldībai, vēsta nra.lv.

Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs skaidro: “Atbildīgais būvuzraugs apstiprināja faktu, ka A. Deglava pārvada ietvju izbūvē tiek izmantoti laikapstākļiem neatbilstoši materiāli, kuru ekspluatācijas ilgums ir vairākkārt mazāks nekā paredzēts būvniecības līgumā. Tas nozīmē, ka būvuzrauga rīcības rezultātā ne vien vairākkārt samazināts būvkonstrukciju kalpošanas ilgums, bet arī radīti zaudējumi saistībā ar turpmāko pārvada uzturēšanu vai iespējamo neatbilstošā materiāla konstrukciju nomaiņu.” Vitālijs arī piebilst, ka pēc vairākkārtējiem Satiksmes departamenta pieprasījumiem, SIA “Baltline Globe” un atbildīgais būvuzraugs arī nebija iesniedzis skaidrojumu, tādējādi, lai novērstu turpmāku līdzekļu izsaimniekošanu līgums ar būvuzraudzības kompāniju tika lauzts. Vitālijs Reinbahs min, ka pašvaldībai tika radīti zaudējumi līdz pat 300 000 eiro apmērā.

Līgums ar SIA “Baltline Globe” tika noslēgts 2018.gada 5.jūlijā, savukārt līdz līguma laušanai šī gada 12.aprīlī objekta pārbūves darbus veica lietuviešu uzņēmums AS “Kauno tiltai”. Līgums ar būvuzņēmēju tika lauzts, konstatējot, ka būvuzņēmējs izmantojis neatbilstošas kvalitātes betonu karnīzes bloku ietves plātnes un karnīzes bloku betonēšanai, kas radīja dziļa iesēduma bedres un pagaidu asfalta deformācijas šuvēs, ietekmējot būvkonstrukciju stiprību un apdraudot satiksmes drošību.

Avots: nra.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top