Rīgā stipras snigšanas dēļ izsludināts sarkanais brīdinājums


Rīgā stipras snigšanas dēļ izsludināts sarkanais brīdinājums

Rīgā intensīvas snigšanas dēļ piektdien līdz pulksten 20 spēkā sarkanais brīdinājums. Tāpat brīdinājumi spēkā ir par laika apstākļiem valsts austrumu daļā, kā arī Kurzemes piekrastē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Sinoptiķi arī norādīja, ka ļoti stipra snigšana plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem un dzelzceļiem, kā arī gaisa satiksmi. Ļoti augsts risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumā.

LVĢMC par sarkano brīdinājumu informēja, ka dienas laikā virs Rīgas līča turpinās veidoties gubu mākoņi, kas, nesot intensīvu snigšanu, cits pēc cita virzīsies pāri galvaspilsētai.

Sniega segas biezums Rīgā no ceturtdienas vakara līdz piektdienas pulksten 8 Rīgā palielinājies par deviņiem līdz 11 centimetriem. Arī priekšpusdienā vēl turpina snigt un sniega sega kļūst biezāka.

Ņemot vērā, ka snigšana dienas gaitā vēl turpināsies, sinoptiķi nolēma izsludināt sarkanā līmeņa brīdinājumu tieši galvaspilsētai, jo šeit snigšanas ietekme ir visaugstākā – liela satiksmes intensitāte darba nedēļas noslēdzošajā dienā.

Rīgas domē savukārt informēja, ka galvaspilsētas centrā darbu sākušas mobilās sniega tīrīšanas brigādes.

Rīgas domes Satiksmes departamentā arī aicināja automašīnas novietot tā, lai sniega tīrīšanas tehnika varētu izbraukt.

Lai cīnītos ar lielo sniega apjomu un palīdzētu atbildīgajām iestādēm ar sniega tīrīšanas darbiem, Rīgas centra ielās devušās mobilās tīrīšanas brigādes.

Brigādes darbojas Rīgas centra teritorijā, patlaban aktīvi veicot sniega tīrīšanas darbus uz K.Barona ielas ietvēm. Tostarp brigādes, iespēju robežās, reaģēs uz turpmāk saņemto informāciju par kritiskākajiem ietvju posmiem.

“Daudzviet situācija ar sniega tīrīšanu ir neapmierinoša, tādēļ, saņemot informāciju par kritiskākajiem ietvju posmiem, nākam palīgā rīdziniekiem, kuriem ir grūtības veikt savlaicīgu teritoriju attīrīšanu,” sacīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Mobilās sniega tīrīšanas brigādes gan nestrādās visu ziemas sezonu, bet gan tikai izņēmuma gadījumos, piemēram, spēcīgu puteņu laikā, lai operatīvi spētu palīdzēt attīrīt pilsētas publiskās teritorijas.

Tostarp Rīgas dome atgādina, ka Rīgas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi tagad paredz piespiedu izpildes iespējamību, ja īpašnieks nekopj teritoriju.

Konstatējot neatbilstoši uzturētu īpašumu un piegulošās teritorijas, pirms administratīvā soda piemērošanas var tikt uzlikts pienākums īpašniekam saprātīgā laikā novērst neatbilstību. Ja teritorija netiek sakopta noteiktajā termiņā, tad Rīgas pašvaldībai ir tiesības šo uzdevumu izpildīt piespiedu kārtā, piesaistot  ārpakalpojumu, un pēc tam īpašniekam piestādīt rēķinu par šo darbu veikšanu. Par teritoriju piespiedu sakārtošanu lēmumu pieņem Administratīvā inspekcija. 

Avots: riga.lv, videscentrs.lvgmc.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: