Seko mums

Rīgā

Rīgā atklāts lielākais koplietošanas elektroauto parks Baltijā

Attēlam ir ilustratīva nozīme / Shutterstock

Rīgā izveidots viens no lielākajiem elektroautomobiļu parkiem Baltijā. Tā izveidei uzņēmums Fiqsy ieguldījis aptuveni trīs miljonus eiro. No tiem 2,4 miljoni saņemti aizdevuma veidā no ALTUM “zaļā” finansējuma programmas, vēsta AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”.

Uzņēmums Fiqsy iepriekš piedāvājis elektriskos skrejriteņus. Pamanot pieaugušo interesi par koplietošanas auto, uzņēmums papildinājis parku ar 100 jauniem “Renault ZOE” elektromobiļiem. Tādējādi kopējais elektroautomobiļu skaits Latvijā pieaugs gandrīz par 10 %. Finansējumu uzņēmumam piešķīris ALTUM, energoefektivitātes programmas ietvaros, no ALTUM “zaļo” obligāciju emisijas ieņēmumiem.

Publicitātes foto

Māris Avotiņš, uzņēmuma Fiqsy vadītājs: “Redzam, ka mainās gan cilvēku paradumi, gan atvērtība pakalpojumiem, kas ļauj ieekonomēt laika un naudas resursus, un efektīvāk plānot savu ikdienu. Tajā pašā laikā arvien vairāk tiek aktualizēti jautājumi par vides un gaisa piesārņojuma mazināšanu, efektīvākiem un zaļākiem transporta un mobilitātes risinājumiem pilsētās. Tas dod iespēju attīstīties gan koplietošanas, gan elektrisko auto pakalpojumiem. Mēs ceram, ka ar šo projektu spēsim izdarīt grūdienu ne tikai koplietošanā, bet arī elektrisko automašīnu lietošanā, jo izaicinājums lielajām pilsētām nav mainījies – pilsētas centrā ir piesārņojums, katru gadu palielinās auto skaits, ir ierobežota vieta, kur novietot privāto transportu.”

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “ALTUM sadarbība ar Fiqsy ir lielisks piemērs tam, kā ALTUM kā attīstības finanšu institūcija var veicināt ilgtspējīgu, videi draudzīgu uzņēmējdarbības projektu īstenošanu. Redzam, ka arvien pieaug interese no uzņēmējiem, kas vēlas ieviest risinājumus energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu izmantošanas jomā, un esam gandarīti, ka varam uzņēmējiem šādu finansējumu piedāvāt. Potenciāls šādu projektu īstenošanai Latvijā ir ļoti liels. Emitējot “zaļās” obligācijas, kapitāla tirgū esam piesaistījuši finansējumu videi draudzīgu biznesa projektu īstenošanai, tāpat zaļo projektu finansēšanai esam piesaistījuši resursus no Eiropas Investīciju bankas. Mūsu klientu īstenotie projekti pierāda, ka ieguldījumi atpelnās ar uzviju.”

Jānis Vitenbergs, ekonomikas ministrs: “Ilgtspējīga domāšana ir uzņēmējdarbības attīstības nākotne. Lai  Latvija dotu pienesumu Eiropas zaļā kursa mērķu sasniegšanai, arvien vairāk investīcijas ir jāmērķē gudri un ilgtspējīgi. Investīcijas jaunos uzņēmumos un inovācijās, īpaši tajās, kas saistītas ar “klimatam draudzīgu” produktu un procesu izstrādi ir arī mūsu nākotnes konkurētspējas iespēja. Turklāt šīs investīcijas palīdzēs radīt jaunas darba vietas, dodot impulsu tautsaimniecības attīstībai. Man ir prieks šodien redzēt lielisku piemēru, ka Latvija var īstenot ilgtspējīgus projektus un ka valsts var dot savu ieguldījumu, lai to sekmētu.”

Vairāk skaties rīta raidījumā “900 sekundes”

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: lvportals.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top