Seko mums

Dažādi

Rīgā aptuveni 88% pasažieru pirmajā dienā lietoja mutes un deguna aizsegus

foto: skaties.lv /TV3 ziņas

Trešdien 7. oktobrī “Rīgas satiksmes” kontrolieri veikuši 879 sabiedriskā transporta līdzekļu pārbaudes. Kontrolieri novērojuši, ka pirmajā dienā, mutes un deguna aizsegus sabiedriskajā transportā lietoja aptuveni 88% pasažieru, tā informē “Rīgas satiksme”.

Saskaņā ar valdības lēmumu no 7. oktobra tramvajos, trolejbusos un autobusos jālieto mutes un deguna aizsegs, tādejādi pēc iespējas mazinot “COVID-19” izplatības riskus. Gadījumā, ja pasažieriem mutes un deguna aizsegs nebūs, kontrolieri to palūgs uzlikt. Tāpat par mutes un deguna aizsegu nelietošanu pasažieri var palūgt izkāpt no sabiedriskā transporta. Taču pasažieri var nesatraukties, jo pirmajās dienās vēl nebūs paraugprāvas ar pasažieru izsēdināšanu.

Ņemot vērā to, ka pasažieri mēdz būt agresīvi un var rasties problēma, izpildot sodu, proti, izsēdināšanu no transporta un kontrolieriem palīgā nāk Rīgas pašvaldības policija. Pašvaldības policisti izlases kārtībā, iepriekš nezināmos laikos un vietās, pievienojas “Rīgas satiksmes” kontroles dienestam.

“Mēs sniedzam atbalstošo funkciju “Rīgas satiksmes” kontroles dienestam, lai neizceltos konflikti, nebūtu agresijas vai kādas nekārtības. Bija jau pirmās saķeršanās. Mūsu uzdevums ir novērst to bravūru, ņirgāšanos par to visu,”

skaidro Rīgas pašvaldības policijas kārtībnieks, Olafs Andersons.

Kā TV3 ziņas vēsta, “Pasažieru vilciena” vadība sanāksmē sprieda, kā vilcienu konduktoriem īstenot izsēdināšanu vai neļaušana iekāpt, ja pasažieriem nav sejas maska vai vairoga. Uzņēmuma Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja, Agnese Līcīte apliecināja, ka par maskas nenēsāšanu šonedēļ neviens ārā no vilciena netiks sēdināts. Savukārt vilciena konduktoriem ir bažas par skandalēšanos un pret sevi vērstu pat fizisku agresiju, kad brīdinājumu izteikšana būs jānomaina ar izsēdināšanu.

“Es vilku to sejas masku bažās par to, ka varētu mani izsēdināt vai kādu sodu uzlikt vai norāt, nevis tāpēc, ka varētu saslimt,” atklāti atzina vilciena pasažiere Paula.

tklāti atzina vilciena pasažiere Paula.

Taču vilciena pasažiere, Sandra, uzsver, ka maskas galvenā nozīme ir aizsargāt no Covid-19 cilvēkus augstāka saslimšanas riska grupās. “Mēs savā ziņā esam atbildīgi par vecāka gadagājuma cilvēkiem. Ja mēs nevilksim maskas, varam saslimt un risks braukt pie vecākiem uz laukiem, pie vecvecākiem”.

Pasažieri ir neizpratnē, kāpēc jaunie noteikumi neļauj kā aizsegu lietot šalli un lakatu. Kaut arī lielā daļā starppilsētu autobusu ir iespējams iegādāties sejas maskas pie šofera reizē ar brauciena biļeti, lauku ļaudīm arī pārdesmit eirocenti par vienreizlietojamo masku ir daudz. Vairāk uzzini, skatoties TV3 ziņu sižetu.

Avots: Rīgas satiksme un TV3 ziņas

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top