Reidā Liepājā astoņiem auto anulēta tehniskā apskate; viens pieķerts ar vasaras riepām


Reidā Liepājā astoņiem auto anulēta tehniskā apskate; viens pieķerts ar vasaras riepām

Šonedēļ Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija (VP) rīko transportlīdzekļu tehniskās kontroles reidus Kurzemē, uzsvaru liekot uz automobiļu pārbaudi tehniskajai gatavībai ziemai.

Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju Liepājā pārbaudīja 994 automašīnas. “Vairumam autovadītāju spēkrati atbilda noteiktajām prasībām, tomēr 8 auto tika anulēta tehniskās apskates uzlīme un viena šķīrās no numura zīmes. Šoreiz viena no automašīnām pa Liepājas sniegotajiem ceļiem bija devusies ar vasaras riepām.”

Ja riepu protektora dziļums ir mazāks par 1,6 mm, reidā tiek noņemtas numura zīmes (tehniskās apskates vērtējums “3), bet tehnisko apskati anulē, ja protektora dziļums ir no 1,6 līdz 4 mm (vērtējums “2”).

 

Ja ir anulēta tehniskā apskate, mēneša laikā auto jāatrāda jebkurā tehniskās apskates stacijā ar novērstu defektu – nomainītām riepām. Jāveic atkārtota apskate, pārbaudot tikai atzīmēto defektu protokolā, t.i., riepu atbilstību braukšanai ziemas laikapstākļos.

Ja šādā reidā ir noņemtas numurzīmes, tālāka pārvietošanās atļauta tikai uz evakuatora. Kad novērsti defekti, ar evakuatoru auto jāved uz tehniskās apskates staciju un jāiet pilna tehniskā apskate. Jāmaksā arī nodoklis, ja par esošo gadu samaksa nav veikta.

Avots: facebook.com/Valsts.policija
guest
3 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Liepāja
Liepāja
9 months ago

Ar tām pašām ziemenēm izies apskati,jo būs jau marts!

Lauris
Lauris
9 months ago

Visu ziemu reāli nobraucu 3.5-4.5 mm bez problēmām riepas labas

Tiesnesis
Tiesnesis
9 months ago

Tas ar vasaras riepaam laikam izskatās tikpat stulbs kā viņa darbības

Citi šobrīd lasa: