Seko mums

Aktuāli

“Rail Baltica” izstrāde Rīgā notiks sadarbībā ar apkaimēm

“Rail Baltica” trase Rīgas teritorijā skar daudzas apkaimes, tāpēc lokālplānojuma izstrāde notiks sadarbībā ar apkaimju biedrībām. Par šo tēmu notika publiska diskusija.

“Rail Baltica” ir vērienīgākais projekts Rīgas administratīvajā teritorijā tuvāko 100 gadu laikā. Tāpēc ir svarīgi panākt, ka tas patiešām ir attīstības projekts, nevis tikai sliežu izbūve.

Rīgas pašvaldībai ir savs redzējums un arī savas prasības attiecībā uz to, kādas mēs vēlamies redzēt trasei piegulošo apkaimju teritorijas. Nedrīkst būt tā, ka tiek izprojektēts un beigās arī izbūvēts kaut kas, kas pilnībā bloķē attiecīgo teritoriju turpmāko attīstību un ir pretrunā ar iedzīvotāju interesēm, pārliecināts Rīgas domes priekšsēdētājs.

Projekts ir unikāla iespēja pacelt pilsētu jaunā kvalitātē. Rīgai ir reāls skatījums, kā to visu izdarīt – ir izstrādāts lokālplānojuma ievaros ilgtermiņa redzējums, kas realizējams kārtās. Lai to izdarītu, jābūt vienotiem savos mērķos. Rīga ir gatava sadarbībai visos līmeņos un iesaistīt sabiedrību, veidojot lokālplānojumu kā vienošanās platformu, ieviešot pieļaujamus kompromisos dažādos risinājumos.

Apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Oto Ozols uzsvēra, ka iedzīvotājiem patlaban ir pārāk maz informācijas par plānotajiem “Rail Baltica” trases infrastruktūras risinājumiem, piemēram, par gājēju šķērsojumiem, tāpēc komunikācijai starp institūcijām un iedzīvotājiem vajadzētu būt aktīvākai. Tāpat, pēc viņa domām, patlaban pārāk maza uzmanība pievērsta tam, kas notiks Daugavas kreisajā krastā.

Avots: riga.lv

2
Izsaki savas domas...

avatar
1
1
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
assPlebs
Newest Oldest Most Voted
Plebs
Guest
Plebs

“Rail Baltica” ir vērienīgākais projekts Rīgas administratīvajā teritorijā tuvāko 100 gadu laikā….. varbūt vēl varam uzcelt ūdens torņus tvaika lokomotīvēm, vai lidlauku dirižabļiem? Kad mūsdienās vilcieni attīstītās valstīs jau ir uz elektromagnētiskiem spilveņiem, Latvijā neandertālieši rok alu cerot uz progresu!

ass
Guest
ass

Muļķīt parādi vienu valsti kur parvadājumu vilcieni ripo us maglev magnetiskajām sliedēm


Jaunākās

To Top