Seko mums

Ārzemēs

Puse no aptaujātajiem policijas patruļas darbiniekiem ir aizmiguši pie stūres

Igaunijā gandrīz puse no aptaujātajiem policistiem ir atzinuši, ka ir bijušas mikro miega epizodes, atrodoties pie dienesta transportlīdzekļa stūres. Kaut arī policistu darba grafiks teorētiski nodrošina pietiekami daudz dīkstāves gan pirms, gan pēc maiņām, policijas patruļas darbinieki ir tik noguruši, ka braukšanas laikā nevar vienmēr iztikt bez gulēšanas, vēsta ziņu dienests “Postimees”.

Tallinas Universitātes diplomdarba vajadzībām iztaujāti 157 policisti, no kuriem 46% atzina, ka viņi dežūrā ir piedzīvojuši mikro miegu. Mikro miegs ir stāvoklis, kad cilvēks uz īsu brīdi aizmieg – kļūst neuzmanīgs ar stiklotām acīm, iespējams, noliecot galvu (klanoties). Mikro miegs parasti ilgst 4-5 sekundes, taču var ilgt līdz pat 20 sekundēm.

Lielākā daļa patruļas policistu nakts maiņas laikā jūtas noguruši. To atzīst 90% no aptaujātajiem. Tallinas pilsētas centra policijas pārvaldes patruļdienesta vadītājs Taavi Kirss atzina, ka desmit darba gadu laikā viņš ir pieredzējis vairākus mikro iemigšanas gadījumus policijas automašīnā.

“Es uzskatu, ka tas ir noticis ar daudziem policistiem, tāpat kā tas ir noticis ar citiem cilvēkiem, kas strādā naktīs. Policists ir tāds pats cilvēks kā jebkurš cits un cilvēkiem ir paredzēts naktī gulēt,” sacīja Kirss.

Vairāk nekā trešdaļa aptaujāto policistu ir bijuši iesaistīti ceļu satiksmes negadījumos ar dienesta transportlīdzekli, savukārt tikai 4% atzīst, ka negadījumu izraisījis nogurums.

Patruļas policisti 12 stundu maiņas laikā var veikt stundu ilgu pārtraukumu un ik pēc trim stundām – 10 minūšu pārtraukumu.

Kad policists, kurš vada dienesta transportlīdzekli jūtas noguris, viņš var lūgt kolēģim vadīt automašīnu, kā arī ir iespējams apstāties un ieelpot svaigu gaisu. “Ja iespējams, virsnieki var novietot automašīnu un ar kājām doties patruļās. Viņiem var būt 10 minūšu pārtraukums. Kafijas pauze vienmēr palīdz cīņā ar nogurumu, ”sacīja Kirss.

Policistiem nav atļauts gulēt transportlīdzeklī. “Tas nav pareizi un neizskatās labi. Ja vienas stundas pārtraukumā darbinieks jūt vajadzību gulēt, viņš var doties uz iecirkni. Policists, kas guļ mašīnā uz ielas, izskatās diezgan slikti,” saka Kirss.

Kriss piebilda, ka Tallinas pilsētas centra policijas iecirknis ir viens no noslogotākajiem valstī, tāpēc patruļas darbinieki ir ļoti aizņemti un viņiem nav laika atcerēties, ka viņi ir noguruši.

Igaunijā policisti bieži strādā vairākus darbus, un ātrās palīdzības dienests ir viena no populārākajām iespējām. “Policijas darbinieki var arī strādāt maiņās par ātrās palīdzības šoferiem un operatoriem. Operatori pārvalda, kuras brigādes reaģē uz kuriem negadījumiem. Šī prakse ir ļoti noderīga mūsu darbā, jo, ja policistam ir feldšera apmācība, viņi var ierasties notikuma vietā pirms ātrās palīdzības. Tas ir divi vienā, ”stāsta Kirss.

Ja policijas maiņa ilgst 12 stundas, feldšeri strādā 24 stundu maiņās. Kirss sacīja, ka persona, kas sāk strādāt par patruļas darbinieku, apzinās pienākumu strādāt 12 stundas. Lai gan, viņš atzina, ka no dīkstāves viedokļa būtu vēlamas īsākas maiņas, pieejamie resursi atbalsta 12 stundu maiņas.

Avots: postimees.ee

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

Seko mums

To Top