Seko mums

Latvijā

Prognozē CO₂ emisiju samazinājumu: Krīzes dēļ, Latvijai būšot vieglāk izpildīt klimata mērķus 2030

No vienas puses, dezinfekcijas un drošības pasākumi palielinās plastmasas atkritumu kaudzes. No otras puses, transporta un rūpniecības krituma dēļ tiek prognozēts būtisks CO2 izmešu sarukums, vēsta “900 sekundes”.

Vairākas Eiropas valstīs ir novērots būtisks CO2 emisiju samazinājums. Arī Latvijā. Pie mums lielākie emitējošie sektori esot saistīti ar enerģētiku, rūpniecību, lauksaimniecību un visvairāk ar transporta nozari.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā prognozē, ka krīzes dēļ, Latvijai būs vieglāk izpildīt klimata mērķus 2030. Proti, tie paredzēja investīcijas energoefektivitātē un dažādu sektoru pārveidošanā, kuras pilnā apjomā vairs nebūs nepieciešamas.

“Bija modelēts, ka arī būtiskas investīcijas tieši transporta sektorā būs nepieciešamas. Attiecīgi Transporta apjoms un ar to saistītas emisijas būtiski samazinās, ko mēs pašlaik novērojam. Un no tāda viedokļa, jā, varbūt tā ir neliela pozitīva ziņa. Emisiju mērķus sasniegt mēs noteikti varēsim mazliet vieglāk. Noteikti runājam par vairākiem simtiem miljonu,”

VARAM Valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.

Turpretī Dabas fonda direktors norāda, ka, brūkot ekonomikai, pazūd labas un videi draudzīgas iniciatīvas, tāpēc pēc tam var būt liels vilinājums ātri atgriezties līdzšinējā līmenī, domājot par ekonomiku, nevis par ilgtspējību.

Tomēr tiek cerēts, ka koronavīrusa apkarošanas gaitā valstu demonstrētā spēja solidarizēties nākotnē noderēs arī tādu globālu jautājumu risināšanā kā klimata pārmaiņas un dzīvās dabas saglabāšana.

Avots: skaties.lv/900 sekundes

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

Seko mums

To Top