Seko mums

Aktuāli

Precizētas prasības tehniskai apskatei un kontrolei uz ceļiem

Šonedēļ, 22. oktobrī Ministru Kabinets atbalstīja izmaiņas noteikumos par tehniskajām apskatēm un kontrolēm uz ceļiem, kuras cita starpā paredz izmaiņas arī atjaunotu riepu marķējumiem un uzstādīšanas nosacījumiem autobusiem un kravas automobiļiem ar pilnu masu virs 3,5 t. 

Šovasar Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas sēdē eksperti vienojās, ka valdībā jāvirza grozījumi noteikumos, lai liegtu kravas automobiļiem uz priekšējās ass likt atjaunotas riepas, kā tas jau līdz šim bija noteikts autobusiem.

Izmaiņas MK noteikumos “Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa” paredz arī iespēju transportlīdzekļa tehniskos uzskaites datus valsts tehniskajā apskatē un tehniskajā kontrolē uz ceļa pārbaudīt pēc transportlīdzekļu un to vadītāju reģistra ierakstiem.

Tika arī precizētas tiesību normas attiecībā uz transportlīdzekļu lukturu uzbūvi – kāda veida gaismas avotus atļauts uzstādīt lukturos (gabarītlukturos, kontūrgaismas lukturos un dienas gaitas lukturos, virzienrādītāju lukturos un pagriešanās gaismas lukturos, priekšējos un aizmugurējos miglas lukturos, atpakaļgaitas lukturos).

Noteikumos arī precizēts regulējums par stāvbremzes efektivitāti, par bremžu lukturu uzstādīšanu un to slēgumu, par sakabes ierīci, kā arī to, kāds būs tehniskās kontroles uz ceļa protokola paraugs. Precizētas arī prasības par transportlīdzekļa uzstādītajiem atstarotājiem, atstarojošām pamanāmības zīmēm un aizmugurējās pazīšanas zīmēm.

Tiek pārņemtas normas un ieteikumi par tādu mehānisko transportlīdzekļu atsevišķo sastāvdaļu un to uzstādīšanu transportlīdzekļos, kuru spēkiekārtā tiek izmantota saspiesta vai sašķidrināta dabasgāze, atbilstoši starptautiskajiem dokumentiem ar MK noteikumiem. Tāpat ieviestas prasības attiecībā uz saspiestās dabasgāzes un sašķidrinātās dabasgāzes, degvielas tvertņu un degvielas sistēmas periodiskajām pārbaudēm. Lielā spiediena dēļ, kas ir paaugstinātas bīstamības faktors, tām ir nepieciešamas regulāras un specifiskas pārbaudes.

Paredzēts, ka transportlīdzekļa tehniskās apskates laikā inspektoram būs jāpārliecinās par saspiestās dabasgāzes balona derīguma termiņu vai balona periodiskās pārbaudes apliecinājumu, kas tiek ievadīts transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā.

Grozījumi MK noteikumos stāsies spēkā likumā noteiktajā kārtībā, savukārt prasības, kas attiecas uz papildu transportlīdzekļu pārbaudēm, kuros degvielas vietā tiek izmantota dabasgāze, stāsies spēkā 2021.gada 1.janvārī.

Avots: sam.gov.lv csdd.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top