Seko mums

Aktuāli

Policisti pieķer vairākus šoferus, kuri pārvietojas ar nepiemērotām riepām

1.decembrī, Valsts policijas Cēsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā organizēta pastiprināta ceļu satiksmes kontrole, kuras laikā tika konstatēti septiņi gadījumi, kur transportlīdzekļi bija aprīkoti ar neatbilstošu riepu protektoru dziļumu.

Kā jau ziņojām, līdzigas pārbaudes tika veiktas arī Daugavpilī.

Kopumā tika pārbaudītas 222 personas un viņu vadītie transportlīdzekļi, no veiktajām pārbaudēm, septiņās tika konstatēta riepu protektoru neatbilstība.

Viens no pārbaudītajiem transportlīdzekļiem autoceļa posmā Rīga-Sigulda-Igaunijas robeža bija aprīkots ar ziemas riepām, taču ar nepietiekamu protektoru dziļumu – 0,65 milimetri. Savukārt citā gadījumā pārkāpējs piedalījās ceļu satiksmē ar vasaras riepām.

Vidzemes reģiona pārvalde arī turpmāk aktīvi strādās, rīkojot regulārus pasākumus, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu šādus pārkāpumus.

“Vadītājiem ir jārēķinās gan ar administratīviem sodiem, gan arī to, ka turpmāk viņu kustība tiks liegta. Nav pieļaujams, ka kāds šajos apstākļos var piedalīties ceļu satiksmē ar neatbilstošu transportlīdzekli,”

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks

Prasības protektoru dziļumam ziemas periodā ir šādas:

  • ziemas riepām, kas uzstādītas vieglajiem automobiļiem ir vismaz 4 mm;
  • ziemas riepām, kas uzstādītas kravas automobiļiem ar pilnu masu līdz 3,5 t ir vismaz 4 mm;
  • jebkurām riepām, kas uzstādītas kravas automobiļiem ar pilnu masu lielāku par 3,5 t ir vismaz 2 mm;
  • jebkurām riepām, kas uzstādītas autobusiem ar pilnu masu lielāku par 3,5 t ir vismaz 3 mm.

Riepai nedrīkst būt kordu atsedzošs bojājums (iegriezums, plīsums un tml.), atdalījies protektora slānis, vecuma dēļ radušās plaisas, atdalījies protektors vai sānu aizsargslānis, korda plīsuma izraisīta riepas deformācija.

Kaut arī transportlīdzekļu riepu vecums Latvijā nav ierobežots, tomēr CSDD autovadītājus aicina neizmantot riepas, kas ir vecākas par 5-6 gadiem.  Ziemas riepām ir noteikti šādi apzīmējumi: M+S, M&S, M.S.

Avots: csdd.lv skaties.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top