Policisti ar dienesta suņa Marko palīdzību atsavina nelegālās cigaretes


Policisti ar dienesta suņa Marko palīdzību atsavina nelegālās cigaretes

Turpinot aktīvu darbu saistībā ar akcizēto preču nelikumīgu apriti, 8. septembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki, izmantojot dienesta suni, Engures pagastā veica pārbaudes divās dzīvesvietās, kur kopā tika atsavinātas 3111 cigaretes. 

Likumsargi kopā ar kinologu un dienesta suni Marko, strādājot nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, trešdien, 8. septembrī, veica pārbaudi privātmājā Engurē un dzīvoklī Engures pagastā.

Pārmeklējot vienu transportlīdzekli, šķūni un privātmāju Engurē, suns vienā no privātmājas telpām uzrādīja 2 maisus, kuros atradās 120 paciņas „Premjer” un 2 paciņas „NZ” cigarešu bez Latvijas Republikas akcīžu markām – kopā 2440 cigaretes.

Tajā pašā dienā, pārmeklējot dzīvokli Engures pagastā, 671 cigarete tika atrasta paslēpta taburetē – 17 paciņas „Premjer”, 17 paciņas „Korona Slim” un 1 paciņa „NZ” cigarešu bez Latvijas Republikas akcīžu markām.

Atbilstoši likuma „Par akcīzes nodokli” 33. panta otrajai un trešajai daļai Latvijā ir aizliegts ražot, izmantot, pārstrādāt, uzglabāt, pārvietot, realizēt un iegādāties akcīzes preces, par kurām nav samaksāts akcīzes nodoklis, kā arī tās nav marķētas ar akcīzes nodokļa markām. Šajā pašā likumā 35. panta trešajā daļā ir noteikts, ka par tādu tabakas izstrādājumu, kuri nav marķēti ar

Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, uzglabāšanu, pārvadāšanu, piedāvāšanu, realizāciju vai iegādi fiziskai personai var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 700 eiro, bet juridiskai personai – no 700 līdz 7100 eiro.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: