Policisti apmāca elektroskreiriteņu vadītājus. Par jaunajiem noteikumiem zina vien daži


Policisti apmāca elektroskreiriteņu vadītājus. Par jaunajiem noteikumiem zina vien daži

“Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas jaunākā inspektore Anna Gricjus, pastāstīja, ka elektrisko skrejriteņu vadītāju pārkāpumi arī pēc grozījumiem likumā novēroti regulāri, piemēram, pagājušās nedēļas nogalē divi nepilngadīgi puiši brauca uz viena skrejriteņa, turklāt 14 gadus vecais pasažieris bija alkohola reibumā, bet vadītājam nebija velosipēda vadīšanas tiesību.

“Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas jaunākā inspektore Anna Gricjus, pastāstīja, ka elektrisko skrejriteņu vadītāju pārkāpumi arī pēc grozījumiem likumā novēroti regulāri, piemēram, pagājušās nedēļas nogalē divi nepilngadīgi puiši brauca uz viena skrejriteņa, turklāt 14 gadus vecais pasažieris bija alkohola reibumā, bet vadītājam nebija velosipēda vadīšanas apliecības. Tāpat policiste uzsvēra, ka joprojām ir vecāki, kuri uz elektroskūtera vadā savas atvases, tādējādi apdraudot gan sevi, gan citus.

“Ja brauc ar elektroskrejriteni, ņem vērā:

  • brauc pa velosipēdiem paredzēto infrastruktūru,
  • ja tādas nav, drīkst braukt pa ietvi, respektējot gājējus, vai pa brauktuves labo malu, vietās, kur maksimālais braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h un nav intensīva satiksme.

Aizliegts:

  • ceļu satiksmē piedalīties personām, kas jaunākas par 14 gadiem,
  • braukt alkohola reibumā (virs 0,5 promilēm),
  • pārvadāt pasažierus un kravu.

Rūpējies par savu drošību:

  • velc ķiveri,

ieteicams košs, pamanāms apģērbs.Iepazīsties ar jaunajiem noteikumiem: www.lamb.lv

Avots: vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: