Policija Talsos pieķer mācību automašīnas, kurās nelieto deguna un mutes aizsegus


Policija Talsos pieķer mācību automašīnas, kurās nelieto deguna un mutes aizsegus

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, reaģējot uz saņemto informāciju no iedzīvotājiem par iespējamiem likumpārkāpumiem no autoskolu instruktoru puses, veicot braukšanas apmācību, aizvadītajā nedēļā rīkoja profilaktisko pasākumu Talsos.

12.maijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, ņemot vērā iedzīvotāju sūdzības, rīkoja profilaktisko pasākumu un vien dažu stundu laikā tika uzsākti seši administratīvo pārkāpumu procesi par sejas masku nelietošanu braukšanas apmācību laikā. Četros gadījumos konstatēts, ka braukšanas apmācības veicēji nelietoja mutes un deguna aizsegus, savukārt divos gadījumos mutes un deguna aizsegu nelietoja apmācāmie.

Personām bija dažādas atrunas par to, kāpēc uzskatīja, ka sejas masku var nelietot, taču atgādinām, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, mācību apguves laikā maskas ir jālieto arī transportlīdzekļos. Jāpiemin, ka instruktori nebija vietējie, bet gan no Kuldīgas un Saldus. Tajā pašā dienā likumsargi saņēma atkārtotu zvanu no iedzīvotājiem par to, ka mācību automašīnās tiek novērots tas, ka maskas netiek lietotas par spīti tam, ka Valsts policija tajā dienā jau veica pārbaudes.

Atgādinām, ka Ministru kabineta noteikumi Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid – 19 infekcijas izplatības ierobežošanai” nosaka, ka mācību apguves laikā klātesošie lieto mutes un deguna aizsegus un ir nodrošināta telpu (tai skaitā transportlīdzekļa) pastiprināta vēdināšana. Par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 eiro.

Reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām, Valsts policija šādas pārbaudes rīkos arī turpmāk.

Avots: vp.gov.lv
guest
1 Komentāri
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aceman
Aceman
8 months ago

Nu ja arī stabam var piekasīties, ka šamais nevietā stāv!

Citi šobrīd lasa: