Policija skarbi sodīs jauniešus par nesankcionētu masveida pulcēšanos stāvlaukumos (video)


Policija skarbi sodīs jauniešus par nesankcionētu masveida pulcēšanos stāvlaukumos (video)

Sadursme jau ziņoja, ka vairāki simti jauniešu pulcējas dažādu Rīgas tirdzniecības centru stāvlaukumos, kuros skaļi klausās mūziku, dejo un atpūšas. Aizvadītajās nedēļas nogalēs Valsts policija ir konstatējusi vairākus gadījumus, kad jaunieši vakaros masveidā pārkāpj gan ceļu satiksmes noteikumus, gan epidemioloģiskās drošības prasības, organizējot spontānas pulcēšanās dažādās vietās, īpaši stāvlaukumos, Rīgas reģionā.

Konstatēts, ka personas šajos nesaskaņotajos publiskos pasākumos uzvedās agresīvi, īpaši, pārvietojoties ar transportlīdzekli – vairākkārt konstatēta agresīva braukšana, tajā pat laikā daudzas automašīnas nav atbilstošā tehniskajā stāvoklī. Tāpat vēlās vakara stundās tiek traucēts sabiedriskais miers, skaļi klausīta mūzika, kā arī šāda masveida pulcēšanās ir risks epidemioloģiskajai drošībai, jo šobrīd aizvien spēkā ir dažādi ierobežojumi.

Valsts policija rūpīgi seko līdzi informācijai par iespējamu neatļautu pulcēšanos – zināms, ka arī šajā nedēļas nogalē tādas tiek plānotas. Valsts policija brīdina, ka tiek fiksēta un apkopota informācija gan par pārkāpumiem, gan par, iespējams, iesaistītajām personām šajās darbībās. Pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības, kā arī ceļu satiksmes noteikumus, iesaistītajām personām ir jārēķinās, ka policija tās sauks pie atbildības. Jau šobrīd saistībā ar iepriekšējiem pārkāpumiem ir uzsākti administratīvie procesi un tiek vērtēta policijas rīcībā esošā informācija.

Tāpat, lai novērstu neatļautu pulcēšanos, kuras laikā autovadītāji arī brauc agresīvi, Valsts policija strādās kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas speciālistiem un kontrolēs, vai tie transportlīdzekļi, kuri piedalās neatļauti rīkotajos pulcēšanās pasākumos, atbilst tehniskajām prasībām. Ja tiks fiksēts, ka kāds no tiem neatbilst prasībām, tad tiks anulēta tehniskā apskate.

Lai turpmāk novērstu šādus neatļautus pasākumus, kuru laikā tiek pārkāpta virkne noteikumu, Valsts policija sadarbībā ar vairākiem tirdzniecības centriem Rīgā ir vienojusies pēc to darba laika slēgt automašīnu stāvlaukumus.

Valsts policija atgādina, ka, ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju, publiskos pasākumos bez ierobežojumiem var pulcēties tikai personas, kuras ir vakcinētas, izslimojušas Covid-19 vai pēdējo 48 stundu laikā ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs, vai arī pēdējo sešu stundu laikā ir veikts Covid-19 ātro antigēnu tests un tas ir negatīvs. Savukārt, ja šīs prasības netiek ievērotas, publiski pasākumi nedrīkst notikt! Bet, kas attiecas uz privātiem pasākumiem – ārtelpās drīkst pulcēties līdz 20 personām no dažādām mājsaimniecībām!

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem! Ir saprotams, ka siltos vasaras vakaros ir vēlme satikties, pulcēties un atpūsties, tomēr šādas darbības, kas pārkāpj noteikumus un traucē apkārtējo naktsmieru, nav pieļaujamas!

Avots: vp.gov.lv

3
Izsaki savas domas...

avatar
1
2
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3
A votmaksimaVairs ne-jaunietis
Newest Oldest Most Voted
Vairs ne-jaunietis
Guest
Vairs ne-jaunietis

Ikdienā pie veikaliem vēl vairāk automašīnas stāv. Jāsāk visus sodīt par to ka uz veikalu brauc.

maksima
Guest
maksima

Nav jāsoda. Jaunieši tur nevis atstāj mašīnas, bet uzturas ilgāk par 15 minūtēm, dejo, neievērojot 2 m distanci, bučojas, trokšņo pēc pl. 23 un pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. Kopā rēķinot, 1500 – 2000 euro soda kvītis katram būtu taisnīga atlīdzība par pastrādātajiem nedarbiem.

A vot
Guest
A vot

Sanak ja uz veikalu tad ne ilgāk par 15min mašinu jāatstāj?

Citi šobrīd lasa:

Hide picture