Seko mums

Ziņas Latvijā

Policija piemēro 1000 eiro sodu vīrietim par atkārtotu fiziskās distances prasību neievērošanu

Fiksēti jau vairāki gadījumi, kad personas atklāti un rupji neievēro noteiktos ierobežojumus, īpaši divu metru fizisko distancēšanos publiskās ārtelpās un iekštelpās, kā arī neņem vērā vairākkārtīgus policijas brīdinājumus, vēsta Valsts policija

Policija ziņo, ka 8. aprīlī, Alūksnē kādai četru cilvēku kompānijai, kura neievēroja fizisko distancēšanos, piemērots kopumā 1450 eiro liels naudas sods. Trim vīriešiem katram piemērots 150 eiro naudas sods, bet ceturtajam kompānijas loceklim – 1000 eiro sods. Neskatoties uz to, ka tieši šo vīrieti policija jau iepriekšējās dienas ir vairākkārtīgi brīdinājusi par divu metru distances ievērošanu, jo viņš regulāri bija uzturējies ciešā citu cilvēku klātbūtnē publiskās vietās, vīrietis arī šoreiz atkārtoti ignorēja policijas brīdinājumus, kā arī minēja, ka turpinās neievērot ierobežojumus.

Tāpat 1. aprīlī, kur kāds cits vīrietis, kurš jau iepriekš ticis sodīts ar 50 eiro naudas sodu, atkārtoti pārkāpis šos pašus ierobežojumus – divu metru fizisko distancēšanos publiskās vietās. Otrajā reizē par šī vīrieša izteikto vēlmi neievērot noteikumus policijai ziņoja kāds tirdzniecības centrs. Policijai ierodoties notikuma vietā, vīrietim nu jau piemērots 300 eiro naudas sods, jo pēc atkārtota brīdinājuma, vīrietis turpinājis deklamēt, ka viņam “uzspļaut uz šiem noteikumiem”, viņš tāpat tos neievēros.

Kopš 13. marta līdz 8. aprīlim Valsts policija kopā ar pašvaldības policiju ir veikusi kopumā 23 945 pārbaudes un noformējusi 278 administratīvā pārkāpuma protokolus par ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu. No tiem 79 gadījumos fiksēta pašizolācijas noteikumu neievērošana, bet 199 – pulcēšanās, fiziskās distancēšanās un noteiktā darba laika neievērošana. 121 no šiem protokoliem ir tieši par fiziskās distancēšanās neievērošanu publiskās ārtelpās un iekštelpās – nav ievērota formula “2 un 2” jeb savstarpējā divu metru distance un ne vairāk kā divas personas. 

Valsts policija informē, ka šobrīd pārējo piemēroto sodu amplitūda ir no 10 līdz 450 eiro, lielākajā daļā gadījumu pārkāpējiem ir piemērots 10 eiro naudas sods.

Valsts policija aicina ārkārtējās situācijas ierobežojumus uztvert nopietni un atkārtoti atgādina, ka policijas mērķis nav sodīt, bet gadījumos, ja klaji un rupji tiks pārkāpti ierobežojumi un aizliegumi, draud sods līdz pat 2000 eiro.

Valsts policija vēršas pie ikviena mudinot, ka ja rīcībā ir informācija par kādu, kurš neievēro noteiktos pulcēšanās, pašizolācijas vai fiziskās distancēšanās ierobežojumus, jāzvana policijai – 110

Avots: Valsts policija

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top