Seko mums

Satiksmes drošība

Policija aicina kravas automašīnas aprīkot ar atbilstošām riepām

foto: Attēlam ir ilustratīva nozīme / Shutterstock

Valsts policija aicina personas, kuras nodarbojas ar kravas pārvadājumiem, neekonomēt uz sava transportlīdzekļa riepām. Ir noteikts, ka kravas automobilim, kura pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas, aizliegts aprīkot priekšējās ass riteņus ar atjaunotām riepām.

Nereti kravas transportlīdzekļu vadītāji vai transportlīdzekļu īpašnieki, ekonomējot uz riepām, izvēlas automašīnas aprīkot ar atjaunotām riepām, vai pieļauj, ka transportlīdzeklis piedalās ceļu satiksmē ar riepām, kurām ir neatbilstošs protektors. Valsts policija atgādina, ka plīstot kravas automašīnas riepai, sekas var būt daudz smagākas, nekā, ja riepa plīst vieglajam transportlīdzeklim. Visbiežāk negadījumos, kad kravas automašīnai ir plīsusi riepa, tiek smagi traumēti vai iet bojā cilvēki, kuri tīras nejaušības dēļ ir trāpījušies ceļā konkrētajam kravas transportlīdzeklim.

Kā jau ziņojām, 14. maijā, uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunija notika traģisks negadījums. Tajā dzīvību zaudēja kravas transportlīdzekļa vadītājs. Šī traģiskā negadījuma sekas Valsts policija skaidro izmeklēšanā, taču netiek izslēgts, ka notikušajā vainojama sprāgusi transportlīdzekļa riepa.

Lai nebūtu jācieš apkārtējiem satiksmes dalībniekiem vai pašam autovadītājam, Valsts policija aicina kravas pārvadātājus ievērot noteiktās prasības – autobusam un kravas automobilim, kura pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas, ir aizliegts aprīkot priekšējās ass riteņus ar atjaunotām riepām.

Tāpat policija atgādina, ka ir aizliegts piedalīties satiksmē ar transportlīdzekli, kura pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas, un priekšējās stūrējamās ass (asu) riteņi aprīkoti vienlaikus ar riepām, kurām atšķiras izgatavotājs vai preču zīme (nosaukums) vai protektora zīmējums, izņemot dubultriteņu riepas.

Avots: Valsts policija

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top