Seko mums

Jaunumi

Point to point iekārta samazina pārkāpumu skaitu uz Kokneses šosejas

Kokneses šosejas posmā, kur darbojas vidējā ātruma kontroles sistēma, negadījumu skaits sarucis līdz nullei.

Vidējā ātruma kontroles sistēmas jeb point to point pilotprojekts darbību uz autoceļa Tīnūži-Koknese (P80) posmā no 13,5. km līdz 20,4 km uzsāka šā gada aprīlī līdz septembra beigām.

Ātruma kontroles pilotprojekts ar vidējā ātruma noteikšanas sistēmu paredzēja, ka transportlīdzekļa ātrums tiek fiksēts, ņemot vērā laiku, ko spēkrats pavada no viena punkta līdz nākamajam. Pirmā kamera nofotografē transportlīdzekļa numurzīmi un fiksē šīs robežas šķērsošanas laiku, savukārt otra kamera posma beigās atkārtoti nofotografē transportlīdzekli, lai pēc tam ar atbilstošu metodoloģiju aprēķinātu, ar kādu vidējo ātrumu transportlīdzeklis pār­vietojies konkrētajā ceļā posmā.

Ja vidējais braukšanas ātrums ir lielāks par šajā ceļa posmā atļauto ātrumu, tad autovadītājam tiek noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Pusgada laikā šajā Kokneses šosejas posmā fotoradari ir fiksējuši 5178 pārkāpumus. Tas nozīmē, ka ātruma pārkāpumus ir izdarījuši 0,5% no visiem transportlīdzekļiem, kas šajā konkrētajā vietā ir piedalījušies satiksmē.

Lai gan iepriekšējo četru gadu laikā te notikuši 22 ceļu satiksmes negadījumi un divi cilvēki ir gājuši bojā. Šie dati parāda sistēmas efektivitāti un tehnisko līdzekļu nozīmīgumu ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, līdz ar to būtu jārod iespēja vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviest arī citos ceļu posmos.

Sistēmas mērķis ir samazināt ceļu satiksmes negadījumu, kā arī ātruma pārkāpēju skaitu.

Avots: lvceli.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
ivars
Newest Oldest Most Voted
ivars
Guest
ivars

Labāk to naudu ieguldīt ceļu remontā.


Jaunākās

To Top