Plāno būvēt Baltezera apvedceļu paralēli Rail Baltica


Plāno būvēt Baltezera apvedceļu paralēli Rail Baltica

Satiksmes ministrija pēta iespējas Baltezera apvedceļa būvniecībai paralēli “Rail Baltic” dzelceļa līnijai, radio intervijā raidījumam “Krustpunkts” izstāstījis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pašlaik Satiksmes ministrija iecerējusi uz jaunu celu Vangaži – Ainaži. Tā nepieciešamība saistāma ar “Via Baltica” šoseju – posmā Saulkrasti – Rīga, pie Baltezera regulāri veidojas sastrēgumi.

Izskatot Latvijas valsts ceļu ilgtermiņa plānu, mēs secinājām, ka ir viens pudeles kakls jeb šaurais posms. Tas ir Baltezers “Via Baltica” ceļā no Saulkrastiem uz Rīgu. Un jau sen bija diskusijas, kā veidot apvedceļu ap Baltezeru, kurā pusē un kādu ceļu veidot.

paskaidrojis Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

Šīs ieceres liktenis varētu izšķirties nākamo triju gadu laikā. “Latvijas valsts ceļi” ir pasūtījuši izpēti jaunam maršrutam, kas ietu paralēli “Rail Baltica”, gar Vangažiem, Skultes virzienā.

Tas ir pirmais solis, lai saprastu, vai šis konkrētais virziens būtu atbalstāms un racionāls. Un, ja mēs šādu ceļu uzceļam, kā mainīsies intensitāte Ādažos, Baltezerā un Pierīgā

turpināja Linkaits

Avots: Latvijas sabiedriskie mediji

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: