Seko mums

Dažādi

Pirmdiena Rīgā iesākās ar pamatīgiem plūdiem; uzsākta ūdens atsūknēšana

Šorīt no rīta daudzas galvaspilsētas ielas pēc lietavām klāja ievērojama ūdens kārta, radot satiksmes apgrūtinājumu. Kā informē Rīgas domes Satiksmes departaments, pie ielu applūšanas vainojamas rudens lapas, kuras bloķējušas ūdens noteku vietas.

Lai atbrīvotu ielas no lietus ūdens, šorīt uzsākta ūdens atsūknēšana vietās, kur tas ievērojami uzkrājies, radot apgrūtinājumu pārvietoties. Kā ziņo ielu uzturēšanas dienesti, lietus ūdens pieņēmēji no lapām attīrīti Pārdaugavā, Jūrmalas gatves un Slokas ielas krustojumā, Dzirciema ielas un Jūrmalas gatves krustojumā, Buļļu aplī, Lilijas ielā, Daugavgrīvas ielā, Kalnciema ielas un Slokas ielas krustojumā.  Lapu attīrīšanas darbi šobrīd turpinās Čiekurkalnā, Teikā, atsevišķās Vecmīlgrāvja un Pārdaugavas ielās.

Kā ziņo Rīgas pašvaldības portāls, spēcīgā lietus ietekmē Rīgā applūdušas tās ielas, kurās vēsturiski nav izbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Šobrīd, pēc Satiksmes departamenta pasūtījuma, jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem, kā arī ielās, kas tiek pārbūvētas.

Foto no šī rīta plūdiem Rīgas ielās

Lai mazinātu peļķu veidošanos lietavu laikā tajos ielu posmos, kur vēsturiski nav izbūvētas lietus ūdens novades sistēmas, Satiksmes departamenta speciālisti vasarā izstrādāja rīcības plānu. Kopumā tika apzinātas vairāk nekā 40 vietas Rīgā, kur nepieciešami lokāli risinājumi. Atsevišķos ielu posmos jūlijā un augustā veikti uzlabojumi lietus ūdens novades izveidei, bet darbus paredzēts turpināt arī nākamgad.

Rīgas ielu applūšana pēc spēcīga lietus nav retums. Tā, piemēram, jūlija sākumā, kad kokus vēl rotāja lapas, pēc lietusgāzēm ievērojami applūda vairākas ielas visā Rīgas teritorijā, īpaši Bolderājas, Čiekurkalna, Teikas un Vecmīlgrāvja mikrorajonos. Kā, jūsuprāt, vērtējama regulārā ielu applūšana pēc spēcīga lietus? Vai uzskatāt, ka atbildīgās iestādes savu iespēju robežās dara visu iespējamo, lai novērstu ielu applūšanu?

Ieskats šī rīta automašīnu “peldēs” pa Rīgas ielām:

View this post on Instagram

Torņkalns, Jelgavas iela.

A post shared by dtp_latvia (@sadursme) on

Avots: riga.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

Seko mums

To Top