Pierīgā biežāk novērojami biļešu tirdzniecības pārkāpumi autobusos un vilcienos


Pierīgā biežāk novērojami biļešu tirdzniecības pārkāpumi autobusos un vilcienos
Apriņķis.lv

Pirmajā pusgadā veiktas vairāk nekā 1300 pārbaudes reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Kopumā pārkāpumi konstatēti 5% no kopējā pārbaužu skaita. No visiem autobusos un vilcienos konstatētajiem pārkāpumiem 95% bija saistīti ar biļešu tirdzniecību, informē “Autotransporta direkcija”.

Visbiežāk biļešu tirdzniecības pārkāpumi konstatēti Pierīgā, piemēram, maršrutā Rīga–Sloka, Rīga–Jaunķemeri, Rīga–Olaine, Rīga–Ķekava, Rīga–Baldone, Rīga–Upeslejas. Vismazāk pārkāpumu tiek pieļauti Latgales reģionā.

Bijuši vairāki gadījumi, kad autobusa vadītājs apzināti pabrauc garām kontrolieriem, neuzņemot tos autobusā. Visbiežāk kontrolieri konstatēja, ka:

  • pasažierim netiek izsniegta biļete;
  • biļeti pasažieriem izsniedz tikai īsi pirms kontroles iekāpšanas autobusā;
  • pasažieriem tiek izsniegta braucienam neatbilstoša biļete.

Šogad, salīdzinot ar pagājušā gada konkrēto periodu, pārkāpumu skaits ir samazinājies par attiecīgi 28% un 2018. gadā – par vairāk nekā 50%.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: atd.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: