Pieaudzis velosipēdu zādzību skaits


Pieaudzis velosipēdu zādzību skaits
aprinkis.lv

Pagājušogad pirmajos sešos mēnešos valsts policija fiksējusi 951 velosipēda zādzību, taču šī gada pirmajā pusē reģistrēts par simt septiņām velosipēdu zādzībām vairāk. Vairāk zog tieši velosipēdus nevis skūterus vai skrejriteņus. tā informē ziņu dienests “Panorāma”.

Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas vecākā speciāliste Sanda Gailāne norāda, ka pandēmijas laikā cilvēki vairāk izvēlas pārvietoties ar velosipēdu, tādējādi šis braucamrīks palicis pieejamāks un pieprasītāks arī garnadžiem un zādzību skaits ir audzis,” norāda Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas vecākā speciāliste Sanda Gailāne.

“Panorāmā” skaidro, ka garnadži iecienījuši viegli pieejamus velosipēdus, taču policijā ir arī saņemtas ziņas par tādiem gadījumiem, kad velosipēdus nozog no daudzstāvu mājām, ņemot talkā troses, lai tos nolaistu no balkoniem. “Šķietami droša vieta citreiz ir arī kāpņu telpa, bet tas ir tā mānīgi, jo no kāpņu telpām zog velosipēdus ļoti daudz, tāpēc arī kāpņu telpā novietojot vajadzētu velosipēdu pieslēgt. Jā, un tas ir tas otrs elements. Velosipēds vienmēr ir jāpieslēdz, arī atstājot šķietami drošā vietā. Un jāpieslēdz pareizi, ar pareizu, drošu saslēgu,” saka Gailāne.

FOTO: chris.dustin, CC BY-SA 2.0

Vairums velosipēdu īpašnieku domā, ka ja to uz mirkli atstās nepieslēgtu, pemēram, ja ir vajadzība ātri ieskriet veikalāž, tad nekas slikts nevar notikt, taču sie uzskati ir maldīgi. Tāpēc eksperti norāda, ka slēdzenes jāizvēlas ne mazāk kā 10 procentu vērtībā no paša velosipēda vērtības.

Valsts policijas mājaslapā atrasto mantu sadaļā lauvas tiesa ir tieši velosipēdi, kas, visticamāk, nozagti, taču nekur nav reģistrēti, tāpēc policija nezina to īpašniekus. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) iesaka braucamrīku piereģistrēt, un visvieglāk to izdarīt attālināti caur portālu Latvija.lv.

foto: apriņķis.lv

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa norāda: “Velosipēda reģistrācijas uzlīme ir kā garants tam, ka, piemēram, policija atrod šo konkrēto velosipēdu, viņi zina tā īpašnieku, tātad viņi uzreiz velosipēdu var nodot tā īpašniekam,”

Arī Valsts policijas pātrstāve uzsver velosipēda reģistrēšanas nozīmi. Ja tas nav piereģistrēts tad velosipēds paliek zaglim. Katram velosipēdam ir rāmja numurs, kas ir jāieraksta reģistrējot, kā arī jāpievieno fotogrāfijas. Pašlaik savus velosipēdus reģistrējuši vien 40 tūkstoši velosipēdu īpašnieku. 

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: Panorāma

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: