Seko mums

Dažādi

Pie Brasas pārvada remontdarbiem drīzumā ķersies klāt lietuviešu uzņēmums “Kauno tiltai”

Rīgas domes pārstāvji kopā ar Satiksmes un transporta lietu komitejas un Satiksmes departamenta pārstāvjiem tikās ar lietuviešu uzņēmuma AS “Kauno tiltai” vadību, lai vienotos par turpmākajiem Brasas tilta remontdarbiem.

Sanāksmes laikā tika panākta konceptuāla vienošanās, ka Rīgas pašvaldība atsāk sadarbību ar “Kauno tiltai”. Vienošanās ietvaros īpaši tiks kontrolēts tas, lai darbs tiktu paveikts laikus.

“Sanāksmes laikā es guvu pārliecību, ka mūsu Lietuvas uzņēmēji saprot šo situāciju un ir gatavi nekavējoties sākt darbu. Ir izveidots grafiks par sanāksmēm reizi nedēļā un objekta apskatēm, lai kontrolētu darbu izpildi. Tāpat ir izveidots grafiks par pagaidu pārbrauktuves izveidi, kurai jābūt gatavai līdz šā gada beigām”, atklāj Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Konkrētas projekta izmaksas, visdrīzāk, varēs pateikt nākamā gada janvārī pēc visu risinājumu izskatīšanas. Brasas tiltu ekspluatācijā plānots nodot ne vēlāk kā 2023. gada jūnijā pirms Dziesmu un Deju svētkiem.

AS “Kauno tiltai” valdes priekšsēdētājs Aldas Rusevičius sola, ka nepieciešamības gadījumā uzņēmums gatavs palielināt savus resursus, lai darba plāns tiktu izpildīts laikā.

“Mūsu uzņēmums jau 70 gadus darbojas tirgū, mēs esam uzbūvējuši vairāk nekā 200 tiltus un strādājam ne tikai Lietuvā, bet arī  citur, piemēram, Zviedrijā un Polijā. Tāpēc atkarībā no darba intensitātes, mēs varam palielināt mūsu resursus. Mēs esam gatavi darīt visu iespējamo noteiktajos termiņos”, sacīja A. Rusevičius.

Brasas pārvada pārbūves darbi tika uzsākti šā gada aprīli, taču pēc apbedījumu atklāšanas zem brauktuves, darbi tika apturēti. Būvdarbi līdz šim nav atsākti, jo veicot pārvada nesošo konstrukciju stāvokļa inspekciju, tika konstatēts, ka būvprojektā nepieciešams izstrādāt izmaiņas, kuras paredzētu jaunus pārvada nesošo konstrukciju elementu risinājumus.

Brasas pārvads pār dzelzceļu uzbūvēts un nodots ekspluatācijā 1959. gadā un līdz šim tam nav veikti būtiski pārbūves darbi.

Avots: rdsd.lv / Ilustratīvs attēls: skaties.lv
avatar

Jaunākais

To Top