Pērn ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 139 cilvēki (audio)


Pērn ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 139 cilvēki (audio)

Pagājušajā gadā Latvijā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 139 cilvēki, tostarp 10 bērni, kas ir vairāk, salīdzinot ar 2019. gadu, Latvijas Radio intervijā pavēstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Salīdzinājumā ar 2019. gadu, kad ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 132 cilvēki, tostarp 5 bērni, situācija pērn pasliktinājusies – bojā gājuši 139 cilvēki.

Valsts policijas (VP) pārstāvis norādīja, ka “esam atkāpušies soli atpakaļ un pozitīva vērtējuma diemžēl nav”. Krapsis skaidroja, ka Latvija nav pietuvojusies Eiropas Savienības izvirzītajam mērķim uz pusi samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu, salīdzinot ar 2010. gadu. Savukārt mērķis līdz 2050. gadam samazināt ceļus satiksmes negadījumos bojā gājušo līdz nullei attālinājies vēl vairāk.

Krapsis atzina, ka kopējais ceļu satiksmes negadījumu skaits pērn ir samazinājies, kas varētu būt skaidrojams ar to, ka Covid-19 pandēmijas laikā ir mazāk satiksmes dalībnieku un tādēļ autoceļi ir brīvāki. Taču VP pārstāvis atzīmēja, ka pandēmijas dēļ autovadītājiem arī parādījusies lielāka agresija uz autoceļiem, tas savukārt varētu izskaidrot bojā gājušo skaita pieaugumu.

Vienlaikus Krapsis atklāja, ka policijas darbinieku spēku koncentrēšana Covid-19 pandēmijai un valstī noteikto ierobežojumu kontrolēšanai, atstājusi ceļu satiksmes kontroli novārtā.

Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks akcentēja ilgtspējīgus ieguldījumus infrastruktūras uzlabošanā un ceļu satiksmes dalībnieku izglītošanu, kā galvenos attīstības instrumentus, lai uzlabotu situāciju ceļu satiksmē.

Avots: lsm.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Rr
Newest Oldest Most Voted
Rr
Guest
Rr

Tad, kad sodi būs tādi kā Eiropā un driftētāji no ceļiem pazudīs, arī statistika būs kā Eiropā.

Citi šobrīd lasa: