Seko mums

Aktuāli

Pēdējās dienās bojā gājuši jau divi elektorskūteru vadītāji

Kā jau tika ziņots viena nelaime notikusi uz dzelzceļa pārbrauktuves pie Tīraines stacijas. Otrs negadījums notika 13. novembrī, uz autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus, negadījumā iesaistīta automašīna “Fiat”, kuru vadīja 1972. gadā dzimis vīrietis, kā arī elektroskūteris, ko vadījis 1980. gadā dzimis vīrietis. Sadursmes rezultātā no gūtajām traumām mira elektroskūtera vadītājs.

Šogad laika periodā līdz 13. novembrim notikuši 53 negadījumi ar elektroskūteriem, tostarp tajos cieta 35 cilvēki un vēl divi gāja bojā.

Šobrīd elektroskūteri rada virkni problēmu ceļu satiksmes drošībai. Lielākajai sabiedrības daļai ir diezgan būtiskas neērtības un apdraudējums ikdienā, pārvietojoties pa gājēju ietvi.

Par nepieciešamību stingrāk regulēt elektroskūteru izmantošanu 14.novembrī tika spriests Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas sēdē.

Jaunajā regulējumā būtiskākie jautājumi varētu būt braucēju vecums, maksimālais ātrums un braukšanas vietas. Regulējums attieksies tikai uz elektriskajiem skrejriteņiem, bet ne pašbalansa vai citiem līdzīgiem rīkiem, kuru izmantošanai vajadzīgas diezgan labas iemaņas. Elektroskūterus varētu ļaut lietot no 14 gadu vecuma. Maksimālais braukšanas ātrums varētu būt 25 kilometri stundā.

Avots: lsm.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top