Seko mums

Dažādi

Pēc trīs gadu ilgas tiesāšanās auto vadītājs pierāda velosipēdista vainu

foto: skaties.lv

Noslēgusies trīš gadus ilga tiesu prāva, par automašīnas un riteņbraucēja avāriju Maskavas ielā. Tajā pierādīts, ka sadursmē vainīgs ir riteņbraucējs, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Pirms trim gadiem Rīgā, Maskavas ielas galā vēlā vakara stundā autovadītājs notrieca pa ceļa malu braucošu velosipēdu. Velosipēdists sadursmes rezultātā ieguva smagas traumas. Bijuši lūzumi un sasitumi. Automašīnas vadītājs savu vainu noliedza un palika pie sava, ka velosipēdists izprovocējis avāriju, klaji ignorējot drošības normas un satiksmes noteikumus. To pēc tiesāšanās trijās instancēs arī izdevies pierādīt.

Zvērināts advokāts Jānis Mucenieks skaidro: “Konkrētais ceļu satiksmes negadījums notika vasarā, naktī, tad, kad ir tumšs. Tā velosipēdista lielākā kļūda bija tā, ka viņš nebija parūpējies par savu redzamību vispār nekādā veidā. Ne viņam bija atstarotājs, ne viņam bija kaut kādi lukturīši. Viņš vispār nebija parūpējies par to, lai viņš būtu kaut kādā veidā ieraugāms. Tiesā gāja runa par to, ka it kā viņam būtu bijusi oranžas krāsas soma, bet nu arī tas neguva apstiprinājumu – šādas somas viņam nebija un ģerbies viņš bija viscaur pelēkā, tumšā apģērbā, tātad nebija nekādu lukturu. Principā, viņš bija neredzams. Protams, ka apstākļos, kad velosipēdists neparūpējas diennakts tumšajā laikā par savu redzamību, viņu tīri objektīvi grūti ieraudzīt savlaicīgi. Tiesas konstatējums bija saistīts ar to, ka autovadītājam nebija objektīva iespēja savlaicīgi viņu ieraudzīt un attiecīgi noreaģēt.” Jāpiebilst, ka velosipēdists ceļu satiksmē piedalījās bez tiesībām un galvā viņam nebija ķiveres. Velosipēda vadītājs sākotnēji vēlējās saņemt vairākus tūkstošus eiro lielu kompensāciju.

“Ja velobraucējs brauc tumšajā diennakts laikā, it sevišķi ārpus apdzīvotas vietas, kur atļautais ātrums ir 90 kilometri stundā, un, ja velosipēdists sevi nav aprīkojis ar atstarotājiem, tas nozīmē, ka autovadītājs velosipēdistu ieraudzīs tika 25-40 metru attālumā no savas automašīnas. Ar šādu ātrumu tā ir viena līdz divas sekundes,”

atzīst “Drošas braukšanas skolas” vadītājs Jānis Vanks.

Vanks piebilst, ka latviešiem vajadzētu arī mainīt tendenci ģērbties tumšās drēbēs. Spilgts apģērbs palīdzētu būt pamanāmākiem un būtu mazāka iespēja iekļūt negadījumā. Vairāk uzzini, skatoties raidījuma “Degpunktā” sižetu.

Avots: skaties.lv/Degpunktā

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top