Pēc sadursmes ar velosipēdu sodīts autobusa vadītājs, iespējams, nepamatoti


Pēc sadursmes ar velosipēdu sodīts autobusa vadītājs, iespējams, nepamatoti
foto: skaties.lv

Par sadursmi ar velosipēdu bargu sodu saņēmis autobusa vadītājs, Andris. Vīrietis uzskata, ka sods piemērots negodīgi, jo velosipēdists brauca tumsā bez atstarotāja un bija alkohola reibumā, vēsta “Degpunktā”.

Bijušais autobusa vadītājs, Andris agrāk strādāja uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Pirms pieciem gadiem Mārupes apkaimē pie pieturas “Vētras” nepamanīdams velosipēdistu, Andris uztriecās tam virsū.

“Brauca divi velosipēdisti, vīrs ar sievu, pēc pasākuma apmeklēšanas Mārupē alkohola reibumā. Sievai bija sarkans lukturītis, to ļoti labi varēja redzēt uz ceļa – gan pašu velosipēdisti, gan šo lukturīti. Veicot apdzīšanas manevru, sadūros ar otru velosipēdistu, kurš brauca pa priekšu, kuram nebija ne atstarojošas vestes, ne gaismas lukturu, ne atstarotāja. Vadot pilsētas pasažieru autobusu ar ieslēgtām gaismām, neapgaismoti priekšmeti uz ceļa nav redzami,”

stāsta Andris.

Mediķi velosipēda vadītāju nogādāja slimnīcā, kur viņam konstatēja dažādus lūzumus, kā arī spēcīgu galvas sasitumu. Ievainojumi bija nopietni, bet lūzumi ar laiku sadzija. Autobusa vadītājs saņēma, viņaprāt, negodīgu spriedumu. Tajā viņu atzina par vainīgu. Andris nosacīti notiesāts uz diviem gadiem, kā arī viņam atņemtas vadītāja tiesības uz trim gadiem.

Zvērināts advokāts, Jānis Mucenieks pieļauj iespēju, ka gala lēmums ir apstrīdams, ņemot vērā to, ka velosipēda vadītājs bija teju neredzams, braucot diennakts tumšajā laikā, ārpus apdzīvotas vietas, kur ir lielāks spēkratu ātrums, kā arī velosipēda vadītājam nebija ne ķiveres, ne atstarotāja vai atstarojušas vestes, un arī riteņbraucēja reibuma stāvoklis, iespējams, bijis augstāks, nekā vēlāk uzrādīja analīzes. Vairāk uzzini, skatoties raidījuma “Degpunktā” sižetu.

Avots: sadursme.lv/Degpunktā

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: [email protected]. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: