Pēc krāpnieku piedāvājuma saņemt mantojumu, vīrietis zaudē 17 tūkstošus eiro


Pēc krāpnieku piedāvājuma saņemt mantojumu, vīrietis zaudē 17 tūkstošus eiro

Valsts policijas regulāri saņem informāciju par dažādiem krāpšanas gadījumiem, šoreiz tika saņemts iesniegums no personas, kurai krāpnieki piedāvāja saņemt lielu mantojumu, pēc kā, iemantojot personas uzticību, no vīrieša izkrāpa vairākus tukšošos eiro. Par doto faktu ir uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

2021.gada 30.jūlijā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknis reģistrēja krāpšanas gadījumu, kurā 1994.gadā dzimušam vīrietim tika izkrāpti naudas līdzekļi aptuveni 17 tūkstošu apmērā.

Krāpnieki bija vērsušies pie sava upura ar e-pastu starpniecību. Proti, noziedznieki nosūtīja interneta lietotājam e-pasta vēstuli, kurā informēja par lielu mantojumu. Tā saņemšanai adresātam tika prasīts veikt dažādas procedūras, piemēram, aizpildīt anketas, nosūtīt pases datus, bankas konta datus u.tml., kā arī segt dažādas, it kā ar mantojuma saņemšanu saistītas, izmaksas.

Persona piekrita veikt maksājumus par viltus pakalpojumiem, pēc kā noziedznieki nosūtīja rekvizītus naudas pārskaitījumu veikšanai. Pēc tam, kad nauda jau no cietušās personas bija saņemta, saziņa tika pārtraukta un solītais mantojums, protams, netika izmaksāts.

Periodiski krāpnieku stāstu arsenāls tiek papildināts ar jaunām izdomātām leģendām. Tāpēc, ja gadījumā e-pastā svešs cilvēks sola lielu mantojumu, dāvanu vai atlīdzību par kāda pakalpojuma starpniecību, visticamāk, tā ir krāpšana. Pat, ja šīs personas uz e-pastu atsūta skenētu dokumentu kopijas, nesteidzieties noticēt!
Dokumentu viltošana krāpniekiem parasti nesagādā nekādas grūtības.

Valsts policijas aicina interneta lietotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem – īpaši jāuzmanās par sevi sniedzot personisku informāciju (personas datus, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datus, u.c.).

Lietojot interneta resursus, ir regulāri jāveic standarta drošības pasākumi, kā piemēram:
– nevajag vērt vaļā e-pasta ziņojumus no nepazīstamiem sūtītājiem vai neatpazīstamus e-pasta pielikumus.
Daudzi vīrusi ir pievienoti e-pasta ziņojumiem un izplatās, tiklīdz tiek atvērts e-pasta ziņojuma pielikums;
– būt uzmanīgiem pieslēdzoties nezināmiem atvērtiem bezvadu tīkliem un atslēgties no tiem, kad darbs tiek beigts;
– izmantojot publisku datoru, neatstāt tajā personīgo informāciju;
– periodiski nomainīt paroles;
– instalēt savā datorā pretvīrusu programmu, kā arī periodiski atjaunot to;
– izmantot ugunsmūri. Ugunsmūris vai jebkura cita ugunsmūra programma brīdina par aizdomīgām darbībām, ja vīruss vai tārps mēģina pievienoties datoram.

Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt pārlieku uzticīgiem komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem, nevērt vaļā aizdomīgu e-pasta vēstuļu pielikumus, un ievērot citus drošības pasākumus!

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, aicinām nekavējoties sazināties ar savu banku, kā arī jāraksta iesniegums policijā: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz [email protected] Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai atrodama Valsts policijas mājaslapā – https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē Mana Drošība.

Avots: vp.gov.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: