Seko mums

Dažādi

Patruļas laikā Kurzemē pārkāpēju tik daudz, ka tos nav iespējams fiziski apturēt

Septembra izskaņā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) uzsāka kampaņu “Piesprādzē pareizi – čiks un viss!”, kura vērsta uz pareizu un drošu bērnu pārvadāšanu automašīnā. Kampaņas ietvaros policija visā Latvijā pastiprināti kontrolē drošas braukšanas ievērošanu un rīko dažādas informatīvas aktivitātes.  

Vakar Kurzemē patruļas laikā likumsargiem bija jāuzteic atbildīgos vecākus, kas, pārvadājot bērnus, izmantoja autosēdeklīšus. Valsts policijas darbinieki Kurzemes pusē atzīst, ka kopumā situācija tieši autosēdeklīšu izmantošanas ziņā esot laba.

Tomēr ceļu satiksmes drošības ziņā vēl ir, kur tiekties. Liepājā patruļas laikā Mirdzas Ķempes un Ganību ielas krustojumā autovadītājiem par drošības jostu nelietošanu noformēti vairāki brīdinājuma protokoli.

Jāpiebilst, ka patiesais pārkāpēju skaits noteikti bija lielāks par sastādīto protokolu kaudzīti. Kā minēts liepajniekiem.lv portālā, policisti fiziski nespēja apturēt visus pārkāpējus, turklāt daudzi šoferīši, jau pa gabalu ieraugot likumsargus atstarojošajās vestēs, paguva piesprādzēties un tikai policistu aizņemtības dēļ izspruka cauri sveikā.

Patruļas laikā tika pieķerti arī vairāki autovadītāji, kas pie stūres lietoja mobilo telefonu. Piemēram, kāds automašīnas “Honda” vadītājs ilgu laiku runāja pa telefonu un nemaz nemanīja, ka viņam nopakaļus brauc policisti. Apturot transportlīdzekli, vadītājs apgalvoja, ka tikai uz mirkli ieskatījies telefonā, tomēr atzinies, kad policijas darbinieks atklāja, ka videonovērošana liecina par ko citu.

No 9. oktobra ir paplašinājies ceļu satiksmes pārkāpumu skaits, par kuriem piemērojami soda punkti. Turpmāk par nepiesprādzētu pasažieri, mobilā telefona lietošanu, vadot auto, un citiem pārkāpumiem autovadītājs saņems arī vienu soda punktu.

Avots: liepajniekiem.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top