“Pasažieru vilciens” nokavē tiesāšanos un zaudē 560 000 eiro


“Pasažieru vilciens” nokavē tiesāšanos un zaudē 560 000 eiro
Ekrānuzņēmums no video/ Nekā personīga

Pirms septiņiem gadiem galvaspilsētas dome ar “Pasažieru vilcienu” vienojās, ka pensionāru atlaides Rīgas robežās darbosies arī piepilsētas vilcienos, vēsta TV3 raidījums “Nekā Personīga”. 

Gatavojoties Saeimas vēlēšanām, tas tobrīd bija izdevīgi Rīgā pie varas esošajai “Saskaņai”, kuras galvenais “trumpis” ir transporta atlaižu sistēma. “Pasažieru vilcienam” darījums izrādījās neizdevīgs. Braucēju bija daudz vairāk nekā prognozēts, un Rīga par tiem atteicās maksāt. “Pasažieru vilciens” vilcinājās vērsties tiesā, kamēr nokavēja termiņu. Satiksmes ministrijā atbildīgos par pazaudēto pusmiljonu nemeklē.

“Pusmiljons likumīgu zaķu”- tā var apzīmēt pensionārus un studentus, kas 2014.gadā brauca ar “Pasažieru vilcienu”, izmantojot Rīgas domes atlaides. Pašvaldība par braucieniem nesamaksāja, bet “Pasažieru vilciens” nokavēja tiesāšanos, un nu 560 000 eiro tam jānoraksta zaudējumos.

Pirmais mēģinājums vilcienu ieintegrēt Rīgas transportā bija pirms septiņiem gadiem. Tad tā brīža Satiksmes ministrs Anrijs Matīss un Rīgas domes mērs Nils Ušakovs vienojās, ka vilcienos Rīgas robežās darbosies tās pašas rīdzinieku atlaides, kas Rīgas satiksmes tramvajos un trolejbusos. Darījums bija izdevīgs Ušakovam. 2014.gada oktobrī notika Saeimas vēlēšanas, bet transports un biļešu atlaižu politika bija svarīga viņa vadītās partijas “Saskaņa” vēlēšanu programmas sastāvdaļa.

“Pasažieru vilciena”, Autotransporta direkcijas un Rīgas domes līgums paredzēja, ka ar atlaidēm priviliģēto pasažieru skaits būs 600 000 līdz miljons. Taču rīdziniekiem vilcieni iepatikās un braucēju skaits izrādījās pusotru reizi lielāks.

“Pasažieru vilciens” sadarbību ar Rīgas domi pārtrauca 2014.gada 13. septembrī. Pārvadātājs sarēķināja, ka Rīgas dome tam palikusi parādā 563 000 eiro. Sarunas par naudas atdošanu ar Nila Ušakova vadīto pašvaldību toreiz bija nesekmīgas.

“”Pasažieru vilciens” toreiz saņēma jaunus pasažierus, pie tam neieviešot nekādu papildu transportu, tie maršruti un tie reisi palika tie paši, līdz ar to šobrīd runāt par to, ka uzņēmums cieta zaudējumus, manuprāt, diezgan neloģiski.”

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks (“Saskaņa”) (2018.gada 14.oktobris)

Tomēr Satiksmes ministrija un darījumā iesaistītās kapitālsabiedrības nerāvās piedzīt parādu piespiedu kārtā. Jautājumu daudzkārt cilāja Sabiedriskā transporta padomē.

“Mēs principā uzskatām, ka tāda tiesāšanās starp valsts kapitāla sabiedrībām un pašvaldību, tas nav labais tonis. Maksimāli ir jāmēģina atrast kaut kāds kopsaucējs sarunu ceļā,”

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, AS “Pasažieru vilciens” kapitāla daļu turētājs, Sabiedriskā transporta padomes priekšsēdētājs Dins Merirands (2018.gada 14.oktobris)

Dome četrus gadus tā arī nekļuva atsaucīgāka. 2019.gada vasarā pēc Sabiedriskā transporta padomes akcepta “Pasažieru vilciens” un Autotransporta direkcija beidzot vērsās ar pieteikumu administratīvajā tiesā.

Tiesa prasību nepieņēma. Pasažieru vilciens un Autotransporta direkcija jau bija nokavējuši prasības iesniegšanas termiņu par vairāk nekā četriem gadiem. Šādos strīdos noilgums pienāk gada laikā. Tas nozīmē, ka vairs nav mehānismu, kā piespiest pašvaldību samaksāt nu jau sešus gadus vecu parādu. Vairāk uzzini, skatoties raidījuma “Nekā personīga” sižetu.

Avots: skaties.lv / Nekā personīga

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa:

Hide picture