Pasargā savu auto no zagļiem: Prakstiski padomi, kurus vērts atcerēties


Pasargā savu auto no zagļiem: Prakstiski padomi, kurus vērts atcerēties
foto: Ekrānuzņēmums/skaties.lv

Tā kā ar ekonomiska rakstura problēmām saskaras daudzi, ir īpaši jāpiedomā par sava auto drošību un to, lai tas nekļūtu iekārojams garnadžiem. Raidījums “Zebra” apkopoja vairākus praktiskus padomus, kā pasargāt savu auto.

Vispirms noteikti būtu jāpievērš uzmanību tam, kur auto tiek novietots. Ir vietas, kuras dienas laikā izskatās drošas, taču tumsā apstākļi var būt pavisam citādāki. Novietojot auto uz ilgāku laiku, vajadzētu iedomāties, kā šajā vietā izskatās tumsā un vai šajā vietā vispār ir kāda laterna vai cits gaismeklis.

Ekrānuzņēmums

Valda uzskats, ka zagļi vairāk pievērš uzmanību tiem auto, kas visu laiku atrodas vienā un tajā pašā vietā. Tad uzreiz ir skaidrs, ka ar auto neviens nebrauc un neviens to nepieskata. Bet, tā kā šobrīd mājās atrodas gandrīz visi, tad iespēju robežās būtu lietderīgi ik pa laikam pamainīt stāvvietu.

Lietie auto diski maksā no dažiem desmitiem līdz pat simtiem eiro, tos var iekārot arī krāsainā metāla zagļi. Diskiem parasti ir četras vai piecas skrūves, un, lai sarežģītu dzīvi garnadžiem, risinājums būtu – vienu no skrūvēm ielikt citādāku. Tā, lai tās nav atskrūvējamas ar vienu atslēgu. Jaunākajiem un smalkākajiem auto citādāka skrūve tiek uzlikta jau rūpnīcā, un arī zagļi to, visticamāk, jau zina, tāpēc šai lietai jāpieiet radoši.

Eksrānuzņēmums

Ja nevēlies redzēt savu auto uz klučiem, tad viens no ieteikumiem būtu – atstājot savu auto, būtu jāpārliecinās, vai tam apkārt nemētājas ķieģeļi, pagales vai malkas bluķi. Tiem, kuri zog diskus, patīk mašīnu atstāt “uz klučiem”, un arī šādi apstākļi var viņus iekārdināt.

Uzmanība ir jāpievērš arī auto numuram, jo zādzības gadījumā kāds var iekulties nepatikšanās uz jūsu vārda. Tāpēc par to nekavējoties būtu jāziņo policijai un, lai to nenozagtu, var izurbt caurumu buferim, numura plāksnītei un vienkārši piekniedēt.

Ekrānuzņēmums

Tā kā auto spoguļi var maksāt vērā ņemamas summas, tie arī būtu jānodrošinās pret garnadžu uzbrukumiem. Vienkāršākais risinājums būtu tos nomarķēt ar cipariem redzamā vietā, lai zaglim uzskatāmi būtu skaidrs, ka spoguļus pārdot neizdosies.

Ekrānuzņēmums

Salonā labāk ir neatstāt neko, lai lieki nekārdinātu raksturā vājus cilvēkus. Ja automašīnā jāatstāj kas vērtīgs, to labāk ielikt bagāžniekā, uzsākot braukšanu, nevis piebraucot tur, kur plānots novietot spēkratu. Tomēr visdrošāk ir neatstāt pilnīgi neko.

Raidījums “Zebra” mudina nebūt vienaldzīgiem – Ja redzat, ka kāds svešs cilvēks snaikstās gar kaimiņa mašīnu, tad būtu jāuzsauc viņam pa logu vai arī jāinformē savs kaimiņš.

Avots: skaties.lv/ZEBRA

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0
Latvijā pieaug automašīnu zādzību un aplaupīšanu skaits - sadursme.lv
Newest Oldest Most Voted
trackback

[…] Savukārt, lai nenoņemtu priekšējos lukturus un spoguļus, tos var marķēt. Tas tiek veikts pār…Jāatcera, ka marķējot spoguļus, pareizāk ir piemērot nevis automašīnas reģistrācijas numuru, bet gan šasijas numuru. […]

Citi šobrīd lasa: