Pārkāpjot ātruma ierobežojumu par 52 km/h, vīrietis piedāvā policistiem 30 eiro


Pārkāpjot ātruma ierobežojumu par 52 km/h, vīrietis piedāvā policistiem  30 eiro

Aizvadītajā piektdienā, 10. septembrī, Valsts policija Limbažu novadā apturēja kādu pārgalvīgu braucēju, kurš, lai izvairītos no soda, policistam deva kukuli 30 eiro apmērā. Par notikušo Valsts policijā sākts kriminālprocess.

Piektdien, 10. septembrī, Valsts policijas amatpersonas Limbažu novadā uz autoceļa Kocēni – Limbaži – Tūja apturēja kādu automašīnas vadītāju, kurš brauca ar ātrumu 122 km/h, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 70 km/h. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis amatpersonai piedāvāja samaksāt 30 eiro. Policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess.

Atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policijā arī uzsver, ka bezatbildīga un pārgalvīga autovadītāju rīcība apdraud ne tikai pašu transportlīdzekļa vadītāju, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Avots: vp.gov.lv
guest
1 Komentāri
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksejs
Aleksejs
14 dienām ago

122-70=52

Citi šobrīd lasa: