Seko mums

Aktuāli

Paredzami ievērojami satiksmes sastrēgumi “Depo” loģistikas centra būvniecības dēļ

Stopiņu pašvaldība mainījusi lauksaimniecības zemesgabala statusu, lai atļautu būvēt “Depo” loģistikas centru 13 hektāru platībā blakus dzīvojamajam sektoram un tirdzniecības centriem “Ikea” un “Sāga”. Tas pilnībā bloķēs visa rajona satiksmes kustību, uzskata daļa Dreiliņu iedzīvotāju, izplatot savu preses paziņojumu.

Stopiņu pašvaldībā nodots loģistikas centra “Depo” projekts 80 000 kvadrātmetru platībā ar paredzamo ēku augstumu 18 metri, kas atrodas starp Dreiliņu privātmāju apbūvi un tirdzniecības centriem “Ikea” un “Sāga”. Plānotā ēkas platība ir divas reizes lielāka nekā blakus esošajam “Ikea”.

Uz šo noliktavas centru no Rīgas ostas plānots piegādāt 60% būvniecības kravu, bet pa Rīgas apvedceļu – 30%. Tālāk preces tikšot transportētas uz visiem veikaliem Latvijā.

Preses paziņojumā Dreiliņu iedzīvotāji pauž bažas:

Iesniegtajos dokumentos norādītā kravas automašīnu plūsma ir tikai 40 automašīnas dienā. Tas ir pārāk aizdomīgi mazs skaitlis priekš “Depo” izplatīšanas centra, kurš apkalpos lielāko celtniecības veikalu tīklu Latvijā.

Kā piemēru var minēt lielāko loģistikas centru “Maksima”, kurš 2016. gadā tika uzcelts Tallinā, tā 45 000 kvadrātmetru platībā ir paredzēts 200 kravas automašīnu apgrozījums. Ņemot vērā šos skaitļus, faktiskais “Depo” centrālās noliktavas apgrozījums ar platību 80 000 kvadrātmetru tādā gadījumā var būt 10 reizes lielāks nekā deklarētais – apmēram 400 kravas automašīnu dienā.

Kravas automašīnu piekļuve tiek plānota, veicot pagriezienu P4 krustojumā pie “Circle K” degvielas uzpildes stacijas un veikala “Kurši”. Šajā nolūkā krustojums tiks aprīkots ar luksoforu. Tātad luksofors regulāri pārtrauks satiksmi uz P4 šosejas, kur intensitāte dienā sasniedz 20 000 automašīnu saskaņā ar “Latvijas Valsts ceļu” datiem.

Nav grūti iedomāties, pie kā tas novedīs aktīvākajās sastrēgumu stundās, kad satiksmes intensitāte sasniedz 3000 automašīnas stundā. Apstādinot šādu satiksmi ar luksoforu, uzreiz radīsies sastrēgums ar vairāk nekā simts automašīnām līdz pat Dreiliņa aplim. Jāņem arī vērā lielā kravas automašīnu graujošā ietekme uz ceļa segumu.

Iepriekšminētajam Dreiliņu iedzīvotāji pieskaita klāt tirdzniecības centra “Sāga” 52 000 kvadrātmetru platībā nodošanu ekspluatācijā ar autostāvvietu 1945 automašīnām, “Dreilinga” mājas daudzdzīvokļu projekta celtniecību 700 dzīvokļiem ar 2000 iedzīvotājiem, kā arī populāro iepirkšanās centru “Ikea” ar pārpildītu autostāvvietu 1000 automašīnām. Tas viss ievērojami pārslogos tuvāko ceļu infrastruktūru un ar lielu varbūtību radīs vēl ievērojamākus sastrēgumus nekā pirms Dreiliņa un Biķernieku apļu pārbūves.

Arī paredzams, ka loģistikas centrs bloķēs jaunā “Dreilinga” mājas projekta iedzīvotāju piekļuvi “Ikea” un “Sāga” tirdzniecības centriem, jo atradīsies Dreiliņu privātā sektora mājām priekšā.

Pašlaik iedzīvotāji veido iniciatīvas grupu, lai aizstāvētu savas intereses tiesā pret Stopiņu domes amatpersonām un projekta izstrādātājiem.

Avots: delfi.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

Seko mums

To Top