Par vairāku transportlīdzekļu zādzību Rēzeknē aiztur divus jauniešus


Par vairāku transportlīdzekļu zādzību Rēzeknē aiztur divus jauniešus

21.Janvārī par zādzību no kādas automašīnas Rēzeknē tika aizturēti divi jaunieši. Kā vēlāk izrādījās, abas personas ir saistītas ar vairāku automašīnu zādzību. Vakar, 25.janvārī, vienam no jauniešiem tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

21.Janvāra vakarā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknis saņēma informāciju par jauniešiem, kuri ir iekļuvuši transportlīdzeklī VW Golf un nozaguši no tā naudas maku, kurā atradās bankas karte. Pēc zādzības paveikšanas jaunieši devušies uz degvielas uzpildes staciju, kur ar zagto bankas karti veikuši pirkumus. Operatīvo pasākumu laikā jauniešu identitāte tika noskaidrota un pēc neilga laika, abas personas tika aizturētas.

Veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, tika noskaidrota jauniešu saistība ar automašīnām Rēzeknē, kuras tika nozagtas laika posmā no 18. janvāra līdz 20.janvārim. Kā izrādījās 18.janvārī ap pulksten 22:53 abas personas, Rēzeknē, no kādas privātmājas pagalma nozaga automašīnu Mazda, kura pēc divām dienām tika atrasta Rēzeknē.

Pēc šādas pašas shēmas jaunieši rīkojās arī nākošajā dienā, kad Rēzeknē nozaga transportlīdzekli Audi 100. Zagtajā transportlīdzeklī jaunieši ielika valsts reģistrācijas numura zīmes no iepriekš zagtās automašīnas Mazda un devās uz Rēzeknes novada, Sakstagala pagastu, kur nesavaldīja spēkratu un iebrauca kokā, pēc kā pameta šo automašīnu un nozaga tur pat esošo automašīnu Audi 80, kura vēlāk arī tika atrasta.

Jāmin, ka abi, 2003. gadā un 2004.gadā dzimušie jaunieši jau iepriekš bija nonākuši policijas redzes lokā par analoģiskiem noziegumiem. Vakar, Rēzeknes tiesa lēma par drošības līdzekļa – apcietinājuma piemērošanu vienam no jauniešiem. Otrai iespējamajai vainīgajai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par dotajiem faktiem ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Kā arī pēc Krimināllikuma 193.panta 2.daļas – par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Avots: vp.gov.lv/

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: