Par uzbrukumu sievietei un izvarošanas mēģinājumu Rīgā aizturēts vīrietis


Par uzbrukumu sievietei un izvarošanas mēģinājumu Rīgā aizturēts vīrietis

Likumsargi, veicot operatīvās darbības, 12. maijā aizturēja kādu vīrieti, kurš martā izskaņā pie kādas dzīvojamās mājas Rīgā, Latgales priekšpilsētā, ar nazim līdzīgu priekšmetu piedraudēja kādai sievietei, kura tobrīd devās uz savu dzīvesvietu, un ar spēku viņu ievilka vārtrūmē. Par laimi, tajā brīdī notiekošo bija pamanījis kāds mājas iedzīvotājs, kurš uzrunāja uzbrucēju, pēc kā iespējamais varmāka uzreiz aizbēga no notikuma vietas. Ņemot vērā, ka tas notika diennakts tumšajā laikā, iespējamo vainīgo personu uzreiz nebija iespējams identificēt.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa darbinieki, saņemot informāciju par notikušo, nekavējoties uzsāka aktīvu darbu, lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu vainīgo personu, tās motīvus un viņu aizturētu.
Veicot operatīvās darbības, 12. maijā likumsargi iespējamo vainīgo personu, 1977. gadā dzimušo vīrieti, aizturēja. Tāpat tika veikta kratīšana personas dzīvesvietā, kur tika izņemti datu nesēji.

Iespējamā vainīgā persona savu vainu atzina, kā motīvu skaidrojot, ka vēlējies veikt seksuāla rakstura darbības.
Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 159. panta pirmās daļas un pēc 15. panta ceturtās daļas – par izvarošanas mēģinājumu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no četriem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Aizturētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, kā arī ir sodīts par līdzīga rakstura darbībām.
Vakar, 13. maijā, tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Avots: vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: