Par spīti pandēmijai, autoskolās pieaug audzēkņu skaits


Par spīti pandēmijai, autoskolās pieaug audzēkņu skaits

Lai gan Ceļu satiksmes drošības direkcija 2020. gadā izsniegusi mazāk autovadīšanas apliecības, autoskolās bija novērojams arvien lielāks topošo šoferu skaits. COVID-19 ierobežojumu dēļ praktiskās nodarbības autoskolās ir atceltas, bet teorētiskās zināšanas tiek apgūtas attālināti.

Topošajiem autovadītājiem COVID-19 ierobežojumu laiks ir lielisks, lai iegūtu tiesības – ceļu satiksmes intensitāte ir krietni samazinājusies, mazāk cilvēku izvēlas pamest mājokļus, bērni un jaunieši neiet uz skolām, viss notiek no mājām. Tas ir liels pluss kārtojot tiesības, mazāk uztraukumu par apkārt esošām automašīnām.

CSDD teorijas un braukšanas eksāmenu laikā tiek stingri uzraudzīts, lai tiktu ievērotas ierobežojumu prasības. Teorijas eksāmeni notiek klātienē, taču samazināts cilvēku skaits, kas var vienlaikus to kārtot, tikmēr braukšanas eksāmenu laikā starp autovadītāju un instruktoru/eksaminētāju atrodas starpsienas. Pēc katra eksāmena visas saskarsmes vietas tiek dezinficētas.

Ja mēs runājam par pagājušo gadu, tad bija vērojams diezgan liels eksāmenu skaita pieaugums, jo īpaši, ja mēs runājam par motocikla vadīšanas tiesībām. Mēs to skaidrojam tādā veidā, ka bija ierobežota ceļošana, dažādu aktivitāšu veikšanas iespējas, un cilvēki tajā laikā, kad nebija ierobežotas apmācības autoskolās, izmantoja brīvo laiku un līdzekļus, lai iegūtu vadīšanas tiesības.

situāciju paskaidroja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris

Sarežģījumus tikt pie autovadītāja apliecības rada praktiskās nodarbības, jo šobrīdējos COVID-19 ierobežojumos norādīts, ka tās nedrīkst notikt, tāpēc paredzams, ka pēc ierobežojumu atcelšanas rindas pie instruktoriem būs lielākas kā parasti.

Avots: lsm.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: