Par 7 miljonus dolāru izkrāpšanu, pēc ASV lūguma, apcietina Latvijas valstpiederīgo (video)


Par 7 miljonus dolāru izkrāpšanu, pēc ASV lūguma, apcietina Latvijas valstpiederīgo (video)

Izpildot Amerikas Savienoto valstu tiesiskās palīdzības lūgumu, Valsts policija šā gada 1. decembrī par krāpšanām aizturēja Latvijas valstspiederīgo. Šī persona kopā ar līdzdalībniekiem bija veikusi krāpnieciskas darbības, izveidojot viltus investīciju platformas. Izdošanas nolūkā tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

ASV veic izmeklēšanu lietā pret Latvijas valstspiederīgo par viņa līdzdalību noziegumos, kas saistīti ar krāpšanu elektroniskajā vidē un krāpšanu ar vērtspapīriem, laika posmā no 2017. gada novembra līdz 2019. gada jūlijam.

Latvijas valstspiederīgais kopā ar citām personām bija izveidojis vismaz divus krāpnieciskus monētu piedāvājumus “ICO” (Initial Coin Offerings), it kā piedāvājot digitālos marķierus, radījis virkni krāpniecisku investīciju platformu, maldinot iedzīvotājus un solot garantētu ikdienas peļņu no digitālo aktīvu vai kriptovalūtu tirdzniecības.

Latvijas valstspiederīgais, izmantojot segvārdus, vairākās valstīs izveidoja un kontrolēja korporatīvas struktūras un uzturēja mākoņglabātuves kontu. Digitālie maki, kas saistīti ar šīm krāpnieciskajām struktūrām, ir identificēti. Konstatēts, ka šajos makos ir saņemti 7 miljoni ASV dolāru.

Kratīšanas laikā personas dzīvesvietā ir atrasti un izņemti daudzi elektroniskie informācijas nesēji, dokumenti, kuriem ir pierādījumu nozīme krimināllietā.

Pēc izdošanas lūguma saņemšanas, Latvijas Valsts policijas Starptautiskās sadarbības pārvaldes un Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes likumsargi šo personu 1. decembrī aizturēja. 3. decembrī izdošanas nolūkā tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: