Pamatīgi pieaudzis sniega un sala nodarīto bojājumu skaits automašīnām


Pamatīgi pieaudzis sniega un sala nodarīto bojājumu skaits automašīnām

Šis janvāris izcēlies no pārējo pēdējo gadu ziemām ar īstu salu un sniega daudzumu, taču tās nebūt nav labas ziņas visās jomās. Kā rāda stastistika no apdrošināšanas firmas “BTA” kopš janvāra sākuma kompānija saņēmusi 27 reizes vairāk KASKO un OCTA atlīdzību pieteikumus kā gadu atpakaļ.

Visvairāk – 95% – saņemtie atlīdzību pieteikumi ir saistīti ar satiksmes negadījumiem, šajā ziemainajā laikā avāriju uz ceļiem netrūka, kas parādās arī statistikās. Saņemti arī daudz pieteikumu par krītošu ledus gabalu nodarītiem bojājumiem, kur visbiežāk tie izsit vejstiklus.

Lai arī vairākums šodienas autovadītāju ir piedzīvojuši vēl bargākas ziemas, ik gadu pirmā sastapšanās ar sniegu šoferiem ir izaicinājums. Šis gads ir īpašs ar to, ka bezsniega pauze bija gandrīz divus gadus ilga. Tas izrādījies pietiekami, lai cilvēki aizmirstu par sniega radītajiem braukšanas sarežģījumiem – vājāku riepu saķeri ar ceļu, sliktāku redzamību, garāku bremzēšanas ceļu. Aicinām autovadītājus apdomīgi izvēlēties braukšanas ātrumu un atbildīgi izturēties pret savu automašīnu, aprīkojot to ar gadalaikam atbilstošām riepām un gādājot par spēkrata tehniskā stāvokļa atbilstību ceļu satiksmes noteikumu prasībām,

komentēja “BTA” apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Interesanti un zīmīgi ir arī tas, ka lai gan sabiedriskā dzīvē ir mazināta līdz minimumam un liela daļa strādā, mācās attālināti, šis skaits tomēr ir pamatīgi audzis.

Avots: Delfi.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: