Seko mums

Aktuāli

Operatīvo dienestu darbinieki atklāj sūro pieredzi cīņā ar autovadītājiem

Operatīvo dienestu automašīnām nereti ir grūti izspraukties cauri māju iekšpagalmos novietoto automašīnu labirintam, kas būtiski paildzina ierašanās laiku izsaukuma vietā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) operatīvā vadības centra vadītāja Raita Krišjāne stāsta, ka konfliktsituācijas, kas attiecas tieši uz ceļa satiksmes problēmām, nav retums. Ļoti bieži NMPD spiests savu automašīnu atstāt uz ceļa, lai gan svarīgi ar auto piebraukt pēc iespējas tuvāk izsaukuma vietai, lai brigāde ar aprīkojumu, nezaudējot ne sekundi, varētu doties pie pacienta. Turklāt R. Krišjāne atzīst, ka iedzīvotāji visai bieži sūdzas par operatīvā transporta novietošanu tam neatbilstošā vietā, tomēr pārstāve atgādina vēlreiz, ka tādas situācijas nerastos, ja cilvēki atvēlētu vietu operatīvajam transportam. 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) īpašumā ir vēl apjomīgākās automašīnas. VUGD Rīgas Reģionālās pārvaldes priekšnieka vietnieks Uģis Vējš atzīst, ka dienestu darbiniekiem ir pat nācies pārvietot traucējošos transportlīdzekļus. Tas vienmēr tiek darīts saudzīgi, tomēr ir arī gadījumi, kad traucējošo transportlīdzekli nav iespējams pārvietot un ugunsdzēsējiem nākas aprīkojumu līdz notikuma vietai nest rokās. Šādos gadījumos ugunsdzēsēji mēdz transportlīdzekļa logā īpašniekam atstāt atgādinājuma zīmīti, kurā rakstīs: “Šoreiz braucam pie jūsu kaimiņiem, bet rīt mēs varam braukt pie jums un neaizbraukt.” 

Tomēr vien ar zīmītēm neapdomīgais autovadītājs netiek cauri, jo gan mediķi, gan ugunsdzēsēji par šādiem transportlīdzekļiem ziņo pašvaldības policijai, kura šogad par transportlīdzekļa novietošanu nenodrošinot likumā noteiktos trīs metrus līdz pretējai brauktuves malai, protokolu sastādījusi 1700 auto īpašniekiem.

Pašvaldības policijai iedzīvotāju nevērīgi novietotie auto darbā visbiežāk netraucē, jo policijai lielākoties nav būtiski piekļūt izsaukuma vietai pēc iespējas tuvāk, turklāt likumsargi galvenokārt pārvietojas ar  vieglajiem mikroautobusiem, kuri nav tik plati un neaizņem daudz vietas.

Jau ziņojām, ka pavisam nesen kāds NMPD darbinieka pacietības mērs bija pilns un viņš savā Facebook.com profilā publicēja asu aizrādījumu šoferiem, kas savu auto māju iekšpagalmos novieto, bloķējot iebraukšanas iespējas operatīvajam transportam.

Avots: lsm,lv / Ilustratīvs attēls: liepajniekiem.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top