Noteikts regulējums par pirmās palīdzības sniegšanas apmācībām mototransporta vadītājiem


Noteikts regulējums par pirmās palīdzības sniegšanas apmācībām mototransporta vadītājiem

Lai nodrošinātu nepārprotamu tiesisko regulējumu, vakar, 20. aprīlī valdība apstiprināja grozījumus, kas precizē normu regulējumu attiecībā uz mototransporta vadītāju apliecības iegūšanu un pirmās palīdzības sniegšanas apmācībām.

Lai nodrošinātu nepārprotamu tiesisko regulējumu attiecībā uz pirmās palīdzības sniegšanas apmācībām mototransporta vadītājiem, grozījumi veikti Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 32.punktā. Noteikts, ka personām, kuras apgūst AM, A1, A2 un A kategorijas transportlīdzekļu vadīšanu, pirmās palīdzības mācību kursu praktiskās daļas individuālajā apguvē un noslēguma pārbaudījuma kārtošanā ir jāievēro citām transportlīdzekļu vadīšanas kategorijām jau iepriekš noteiktās prasības. Tāpat ir noteikts, ka apmācības ir jāorganizē atbilstoši normatīvajiem aktiem par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā un klātienes mācību laikā ir jādrošina visi piesardzības pasākumi atbilstoši ar kompetentajām institūcijām saskaņotajām rekomendācijām.

Saskaņā ar valdības lēmumu, kas tika pieņemts 1.aprīlī, mototransporta vadītāju praktiskās apmācības un noslēguma pārbaudījumu kārtošana ir atļauta, sākot ar 7.aprīli, nodrošinot papildu epidemioloģiskos drošības pasākumus.

Jau iepriekš ziņots, ka pirmās palīdzības sniegšanas apmācības, tai skaitā praktiskās apmācības klātienē ir atsāktas no 2021.gada 1.marta. Teorijas apmācības notiek attālināti, savukārt praktiskajām apmācībām klātienē, epidemioloģisko risku mazināšanai, ir noteiktas stingras prasības. Mācības notiek pēc individuāla pieraksta, un apmācāmais praktiskajā treniņā var piedalīties tikai pēc dalības attālinātajās teorijas nodarbībās.

Avots: sam.gov.lv

2
Izsaki savas domas...

avatar
1
1
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Skolnieciņš
Newest Oldest Most Voted
Skolnieciņš
Guest
Skolnieciņš

Ilgā un mokpilnā krīze jau iet uz beigām. Covid-19 pandēmija tuvojas savam finišam. Šī šķebīgā slimība (Covid-19), ko izraisa SARS-CoV-2 vīruss, drīz taps pievarēta. Līdz 2021. gada aprīļa sākumam pasaulē no Covid-19 sērgas ir miruši vairāk nekā 2,5 miljoni nevainīgu cilvēku, bet Latvijā šīs sērgas dēļ ir gājuši bojā vairāk nekā 1800 manu tautiešu. Tas ir bēdīgi. Atliek vien par viņiem aizlūgt Veļu Māti – aizkapa valdnieci. Atliek vien lūgt Sentēvu Dievus par viņu dvēseļu labklājību. Par laimi, lielākai daļai sirgstošo slimības simptomi ir viegli līdz vidēji smagi. Diemžēl šī sērga var atstāt smagas komplikācijas uz visu atlikušo mūžu vai… Read more »

Skolnieciņš
Guest
Skolnieciņš

[Komentāra 2. daļa] Pirmkārt, vakcinācijai var pieteikties zvanot uz bezmaksas tālruņa līniju 8989, šī tālruņa līnija darbojas septiņas dienas nedēļa no 9:00 līdz 17:00. Otrkārt, vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta. Treškārt, vakcinācijai var pieteikties portāla manavakcina.lv, kas darbojas cauru diennakti septiņas dienas nedēļa. Tikai der atcerēties, lai reģistrētos elektroniski ir nepieciešama pieeja savai internetbankai. Neaizmirsīsim, dodoties uz vakcinācijas punktu, uzvilkt higiēnisko sejas masku un paņemt līdz personu apliecinošu dokumentu! Būsim apzinīgi, pasargāsim sevi, savus mīļos un tuvos! Vakcinēsimies! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Visa slava Latvju Dieviem! Ar Latvju Dievu svētību,… Read more »

Citi šobrīd lasa: