Seko mums

Dažādi

Noguris šoferis pie stūres – rudenī tas ir īpaši bīstami

Rudenī pieaug ar neuzmanību saistītu ceļu satiksmes negadījumu skaits, kurus sekmē apgrūtinātā redzamība un autovadītāju nogurums, vēsta apdrošinātājs “BTA Baltic Insurance Company” (BTA).

Psihoterapeite Solvita Vektere apstiprina, ka tumsā cilvēkam samazinās uztveres asums. Ja papildus tam viņš ir noguris vai noraizējies, visi maņu orgāni vēl vairāk notrulinās un uztvere pavājinās.

Autovadītājiem rudens un ziemas laikā, ņemot vērā to, ka braukšanas apstākļi jau tā ir apgrūtināti, būtu vairāk jārūpējas par savu pašsajūtu un jāprot izvērtēt spēju adekvāti piedalīties ceļu satiksmē.

Šoferiem ieteicams izvairīties bez atpūtas mērot lielus ceļu posmus. Jūtot nogurumu, ieteicams apstāties, izkāpt no automašīnas un kaut nedaudz pakustēties.

Savukārt stresu ikdienā palīdzēs mazināt laika plānošana. Negaidītus uzdevumus, ja iespējams, ieteicams atlikt uz nākamo dienu, tā izvairoties no spriedzes. Tāpat arī ieteicams laicīgi izvēlēties maršrutu, kas konkrētajā laikā nav satiksmes pārblīvēts. Noteikti nedrīkst aizmirst arī par auto tehnisko stāvokli un piemērotību tumšajam un slapjajam gadalaikam, īpaši parūpējoties par automašīnas lukturiem.

Avots: bta.lv / Ilustratīvs attēls: Shutterstock
avatar

Jaunākais

To Top