Seko mums

Aktuāli

No 2. aprīļa Rīgā pārstās kursēt minibusi un ekspresbusi

foto: Rīgas mikroautobusu satiksme

No šī gada 2. aprīļa ir pieņemts lēmumu pilnībā pārtraukt mikroautobusu satiksmi apkalpotajos maršrutos Rīgas pilsētā līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai valstī, informē SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS).

COVID-19 vīrusa izplatības ierobežošanai valstī, tostarp sabiedriskajā transportā, ir noteikti virkne ierobežojumi un drošības pasākumi. No 21. marta Rīgā tika slēgti vairāki RMS maršruti un reisi, atsevišķos maršrutos transports kursē pēc brīvdienu kustības grafika. Turklāt Latvijas Republikas (LR) Satiksmes ministrija (SM) 26. martā izdeva rīkojumu Nr. 01-03/79 “Par sociālo distancēšanos un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā”, kurā minēts, ka pārvadātājiem iespēju robežās jāierobežo mikroautobusu izmantošana pasažieru pārvadāšanai, lai ievērotu sociālo distancēšanos.

Ir vairāki faktori, kapēc RMS ir nonākusi pie šāda lēmuma. Viens no šiem faktoriem ir tas, ka uzņēmums nodrošina pasažieru pārvadājumus tikai ar minibusiem un ekspresbusiem, savukārt SM rīkojums nosaka ierobežot minētās klases transportlīdzekļu izmantošanu.

Tiek ņemts vērā arī tas, ka pēdējās dienās RMS saņem no darbiniekiem arvien jaunu informāciju par atsevišķiem gadījumiem, kad pasažieri mikroautobusos neievēro noteiktos distancēšanās ierobežojumus.

Tāpēc RMS secina, ka nevar nodrošināt rīkojuma izpildi kādā citā veidā, kā vien pārtraucot sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu un uz ārkārtējās situācijas laiku, slēdzot visus maršrutus.

Tāpēc no rītdienas, 2. aprīļa minibusi un ekspresbusi pārtrauks braukt arī šajos maršrutos – 203., 204., 209., 214., 233., 263., 271., 300., kas līdz šim kursēja pēc brīvdienu kustības grafika. Izmaiņas būs spēkā līdz brīdim, kamēr valstī netiks atcelts ārkārtas stāvoklis.

RMS skaidro, ka daļa transportlīdzekļu vadītāji jau šobrīd atrodas atvaļinājumos, pēc tam atradīsies dīkstāvē. Šāda kārtība tiks piemērota arī pārējiem darbiniekiem.

RMS atvainojas saviem pasažieriem par sagādātajām neērtībām un cer, ka tuvākajā nākotnē situācija saistībā ar COVID-19 vīrusu valstī uzlabosies. Un uzņēmums varēs atjaunot savu darbību, atsākot kursēt  visiem minibusiem un ekspresbusiem visos maršrutos.

Avots: rigasmikroautobusi.lv

2
Izsaki savas domas...

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MārisAndris Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
Andris
Guest
Andris

Ahujeļi

Māris
Guest
Māris

Piekrītu
Aizvietos vismaz ar autobusiem?
Kā tikt Uldim uz darbu.
Pizdec vnk


Jaunākais

To Top